جنوب

365
۱۳ حمل ۱۳۹۶
نویسنده: نوریه نزهت نادری

۹ غیرنظامی در یک عملیات شبانه نظامیان افغان در ولایت هلمند کشته شدند

شماری از باشنده‌های منطقه، مالگیر ولسوالی گرشک هلمند مدعی اند که در نتیجه یک عملیات شبانه نیروهای امنیتی افغان در این ولسوالی ده غیرنظامی کشته شده اند.
یک باشنده این منطقه می گوید:”که نظامیان افغان شب گذشته پیش از انجام عملیات بالای یک شفاخانه که گاه‌گاهی طالبان در آن درمان می شدند تمامی خانه های اطراف آن را به  جز از یک منزل تخلیه کردند.
به گفته عیسی خان یک باشنده منطقه مالگیر در این عملیات تمامی نُه عضو این خانواده مشمول زنان مردان کُهن سال و کودکان خُرد‌سِن کشته شدند.
اما قول اردوی ۲۱۵ میوند خبر کشته شدن غیرنظامیان در این عملیات را  رد می‌کند.
دگرمن محمد رسول زازی سخنگوی قول اردوی ۲۱۵ میوند میگوید که، نظامیان افغان شب گذشته بالای، یک ذخیرگاه مهمات طالبان در منطقه مالگیر ولسوالی گرشک حمله  کردند که در نتیجه آن این ذخیره‌گاه از بین رفته است.
او ادعای باشنده های محل مبنی بر کشته شدن غیرنظامیان در این منطقه را رد می کند اما تاکید دارد که اگر غیرنظامیان در این رویداد کشته باشند از سوی گروه طالبان کشته شده اند نه از سوی نظامیان افغان!
پیش از این بارها باشنده‌های مناطق مخمپتلف کشور از انجام  عملیات های شبانه نیروهای دولتی و نیز نظامیان  خارجی، انتقاد کرده و تاکید نموده بودند که این عملیات ها بیشتر جان غیرنظامیان را می گیرند.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد