اقتصاد

۲۲ اسد ۱۳۹۶
نویسنده: شایق قاسمی

۸۴ سبز خانه از سوی وزارت زراعت در ولایت بادغیس ساخته می شود

وزارت زراعت آبیاری ومالدرای به منظور حمایت بیشتر از دهقانان مناطق محروم کشور پروژه بزرگ انکشاف زراعت که یک بخش آن تطبیق سبز خانه ها درولایت بادغیس است را اعلام کرده است.
در خبرنامه‌ی که از سوی دفتر مطبوعاتی وزارت زراعت به کلید فرستاده شده،آمده است که این پروژه توسط عبدالقدیر جواد معین مالی واداری وزارت زراعت و محمد انور اسحق زی والی ولایت بادغیس در ولایت هرات اعلام گردید.
به نقل از خبرنامه پروژه یاد شده به هزینه ۶۶٫۵ میلیون افغانی از بودجه وزارت زراعت توسط برنامه رشد زراعت وانکشاف روستایی CBARD که از برنامه های فعال این وزارت است عملی میگردد.
در خبرنامه افزوده شده است که بخشی از این پروژه – اعمار ۸۴ سبزخانه است که در چهار ولسوالی ( قادس، جوند، بالامرغاب وغورماچ) تطبیق می شود که از این میان ۲۴ سبزخانه در ولسوالی قادس ، ۱۲ سبزخانه در ولسوالی جوند ، ۳۶ سبزخانه در ولسوالی بالا مرغاب و ۱۲ سبزخانه در ولسوالی غورماچ احداث میگردد.
پروژه های یاد شده بدنبال وعده وزیر زراعت کشور در سفر سه ماه قبل اش به ولایت بادغیس اعلام شد ، درآن سفر به مردم بادغیس وعده شده بود تا برای انکشاف اقتصاد دهقانان و بهبود زنده گی آنان پروژه های پر عاید و زود ثمر زراعتی از سوی وزارت زراعت کشور عملی می شود.
هدف تطبیق این پروژه ها ایجاد زمینه کارو فراهم سازی عاید مناسب و قابل ملاحظه و راهکار مناسبی برای مبارزه با کشت کوکنار دراین ولایت گفته شده است.

 

به اشتراک بگذارید

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد