همسایه های افغانستان

825
۱۸ اسد ۱۳۹۵

۷۰ تن در پی یک انفجار در کویته پاکستان کشته و زخمی شدند


مقام‌های پولیس پاکستان، می‌گویند: در نتیجه انفجار صبح امروز در نزدیکی یک شفاخانه در شهر کویته مرکز ایالت بلوچستان این کشور، ۴۰ تن کشته و ده ها تن دیگر زخمی شدند. مقام‌های پولیس پاکستان، می‌گویند: در نتیجه انفجار صبح امروز در نزدیکی یک شفاخانه در شهر کویته مرکز ایالت بلوچستان این کشور، ۴۰ تن کشته و ده ها تن دیگر زخمی شدند.
افضل خان، یک مقام پولیس شهر کویته به خبرنگاران گفته است که انفجار هنگام انتقال بلال انورکاسی، یک وکیل برجسته پاکستانی توسط چندین تن از همکارانش به شفاخانه رخ داده است.
به گفته او، پس از انفجار شماری از افراد مسلح به روی وکیلان مدافع تیراندازی کرده و با پولیس نیز درگیر شدند.
رسانه‌های پاکستانی گزارش می‌دهند، شهزاد احمد اچکزی، خبرنگار شبکه تلویزیونی آج پاکستان نیز شامل کشته شدگان این انفجار است.
با این حال، منابع صحی در کویته، می‌گویند: در این انفجار بیش از سی تن به شمول چند وکیل مدافع زخمی شدند که حالت صحی برخی از این افراد وخیم است.
تاکنون فرد یا گروهی مسوولیت این انفجار را بر عهده نگرفته؛ اما پیش از این تحریک طالبانی پاکستانی مسوولیت بسیاری از حملات مرگبار در این کشور را بر عهده گرفته است.
گفتنیست، بلال انورکاسی، رییس پیشین ایالت بلوچستان و وکیل برجسته مدافع انجمن وکلای این ایالت، ساعتی پیش از این انفجار، در منطقه منگل چوک شهر کویته آماج شلیک افراد مسلح ناشناس قرارگرفت و زخمی شده بود.

به اشتراک بگذارید

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد