اقتصادی

905
۷ عقرب ۱۳۹۶
نویسنده: جواد نبی‌زاده

۶۰۰ متریک تن تخم بذری برای دهقانان در بلخ توزیع شد

مسولان ریاست زراعت ولایت بلخ در جریان دو برنامه جداگانه از توزیع ۶۷۵ متریک تن تخم بذری اصلاح شده برای زارعین ۱۴ ولسوالی ولایت بلخ خبر دادند.

به گفته مسولان این اداره، هدف از توزیع این تخم های اصلاح شده بذری برای دهاقین، افزایش حاصلات خوبتر نسبت به سال های گذشته عنوان شده است.

سراج الدین مهربان، رئیس زراعت ولایت بلخ درجریان توزیع ۷۵ متریک تن تخم اصلاح شده بذری برای دهاقین ولسوالی دهدادی ولایت بلخ گفت که این تخم های اصلاح شده بذری با پرداخت هزینه ۶۰ درصدی این اداره برای ۱۵۰۰ دهقان در ۳۶ قریه ولسوالی دهدادی توزیع می‌شود.

درهمین حال شماری از دهقانان با دریافت تخم های اصلاح شده بذری از حکومت ابراز خرسندی کرده، می گویند: زرع تخم های اصلاح شده بر تولیدات زارعین تاثیر مستقیم داشته و حاصلات آنان را تا دو برابر افزایش  خواهد داد .

از سوی هم لعل محمد یکتن از دهاقین ولسوالی دهدادی ولایت بلخ از نبود آب کافی، کمبود کود کیمیاوی و ماشین آلات نگرانی داشته، می گوید که حکومت در این زمینه باید با دهقانان بیشتر همکاری کند.

رئیس زراعت بلخ مشکلات دهقانان را می‌پذیرد و کمبود آب را از جمله بزرگترین مشکل دهقانان ولایت بلخ می داند. او می گوید که حکومت در این زمینه بودجه ای ندارد تا بتواند با دهقانان همکاری کند.

نبود بازار مناسب برای فروش فرآورده های داخلی از جمله مشکلاتی است که دهقانان کشور با آن مواجه هستند. آنان  از حکومت می خواهند جلو اموال وارداتی را به کشور بگیرند تا  محصولات داخلی جایگاه خوب به بازارهای کشور پیدا کند.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد