ads

دستور تخلیه کامل شهر غزه از سوی اسرائیل

اسرائیل به تمامی ساکنان شهر غزه هشدار داده که به‌سرعت این شهر را ترک کنند. در همین حال، استفان دوجاریک سخنگوی سازمان ملل متحد از درگیری و ویرانی‌های روزهای اخیر در غزه ابراز نگرانی کرده و این وضع را تکان دهنده عنوان کرده است. با این حال مذاکرات روز آتش‌بس در غزه، از روز چهارشنبه تاکنون در دوحه جریان دارد.

ندا داریوش
21 سرطان 1403
دستور تخلیه کامل شهر غزه از سوی اسرائیل

طیاره‌های اسرائیل با پخش اعلامیه‌ها بر فراز شهر غزه، خبر تشدید جنگ را نشر کرده و مردم را به تخلیه این شهر تهدید کردند.

این اعلامیه‌ها زیر عنوان فراخوان برای همه در شهر غزه نشر شده و اینگونه به مردم هشدار داده شده که باید هرچه زودتر این شهر را ترک کنند.

در همین حال، سازمان ملل متحد و دیگر سازمان‌های بین‌المللی این دستور اسرائیل را سردرگم‌کننده خوانده‌اند.

استفان دوجاریک، سخنگوی سازمان ملل متحد از شدت درگیری و ویرانی روزهای اخیر در غزه ابراز نگرانی کرده و آنرا تکان دهنده عنوان کرده است.

دوجاریک روز چهارشنبه( ۲۰ سرطان)  در جمع خبرنگاران گفت:”دفتر هماهنگی امور بشردوستانه هشدار داده است که دستور اسرائیل به مردم غزه برای ترک این شهر، تنها به درد و رنج خانواده‌های فلسطینی دامن می‌زند. بسیاری این خانواده‌ها بارها آواره شده‌اند. این غیرنظامیان باید محافظت شوند و نیازهای ضروری آنها باید برآورده شود.”

وی همچنان افزود که همه طرف‌های درگیر در این جنگ باید همیشه به قوانین بین‌المللی بشردوستانه احترام بگذارند.

دومین دستور برای تخلیه کامل اصلی‌ترین شهر این باریکه در حالی صادر می‌شود که از روزچهارشنبه به اینسو مذاکرات روی آتش‌بس در دوحه جریان دارد.

از سویی هم جان کربی، سخنگوی شورای امنیت ملی قصر سفید روز چهارشنبه در مصاحبه با یک شبکه خبری گفت که امریکا به طور محتاطانه نسبت به مذاکرات آتش‌بس در غزه خوشبین است. او افزود که شکاف‌ها بین اسرائیل و حماس ممکن است کاهش یابد.

“ما محتاطانه خوش‌بین هستیم که اوضاع در مسیر خوبی پیش می‌رود. هنوز بین دو طرف شکاف‌هایی باقی مانده است. ما معتقدیم که این شکاف‌ها می‌تواند کاهش یابد.”

مقامات امریکایی درحالی از تلاش‌ها برای آتش‌بس سخن می‌زنند که از زمان آغاز جنگ تاکنون اسرائیل به حمایت امریکا بیش از ۳۸ هزار و ۲۹۵  تن را در غزه شهید و بیش از ۸۸  هزار و ۲۴۲ تن دیگر را مجروح کرده است.

 

کلیدگروپ را در تویتر و فیس بوک دنبال کنید
طراحی و توسعه توسط تکشارک - Copyright © 2024

Copyright 2024 © TKG: A public media project of DHSA