ads

برگزاری مسابقات 50 آوره کریکت در کندز

مسئولان کریکت بورد کندر می‌گویند که برای نخستین بار یک تورنمنت مسابقات کریکت تحت نام (لیست ای اتصالات) در کندز برگزار شده است. به گفتۀ آنان، در این مسابقات چهار تیم شرکت دارند که بازیکنان تیم ملی ۱۹ سال نیز در این تیم‌ها شامل می‌باشند. قرار است این مسابقات ۱۵ روز ادامه داشته باشد و  باشندگان و علاقمندان بازی کریکت از ولایت‌های همجوار نیز برای تماشای این مسابقات حضور یافته‌اند.

عتیق الله رحیمی 
21 سرطان 1403
برگزاری مسابقات 50 آوره کریکت در کندز

برای نخستين بار کندز میزبان مسابقات 50 آوره کریکت بین چند تیم کشور شده است. مسئولان کریکت بورد در این ولایت می‌گویند که این هفتمین دور مسابقات از سلسله بازی‌های (لیست ای اتصالات) است که برای پانزده روز برگزار شده است.

سید نسیم سادات، سخنگوی کریکت بورد افغانستان هدف از برگزاری این مسابقات را پیدا کردن استعدادهای جدید در میان بازیکنان عنوان کرده و می‌گوید:”هدف از برگزاری این مسابقات در کندز این است که کریکت در سراسر افغانستان رایج شود. بازیکنان در هر ولایت و هر زون تشویق شوند و کریکت را به شکل حرفوی یاد بگیرند تا به تیم‌های داخلی و ملي راه یابند.”

در همين حال شماری از باشندگان کندز و ولایات زون شمالشرق کشور که برای تماشای این مسابقات به میدان کریکت آمده‌اند، می‌گویندکه برگزاری چنین مسابقات به رشد کریکت در این ولایات کمک کرده و همبستگی میان مردم را نیز بیشتر می‌سازد.

امرالدین، یکی از علاقمندان کریکت که از ولایت بدخشان برای تماشای این مسابقات آمده می‌گوید:”همین‌طور که من از بدخشان آمدم، کسان دیگر از تخار و بغلان آمده اند. ما می‌خواهیم این مسابقات در ولایت ما هم برگزار شود تا مردم بدخشان هم با کریکت آشنا شوند.”

رازمحمد، یکی از محصلان پوهنتون تخار که برای تماشای کریکت آمده می‌گوید:”ما از تخار آمده‌ایم، بازی‌ها بسیار لذت بخش است، زیرا امنیت هم خوب است و مردم خیلی زیاد آمده‌اند. این بازی‌ها میان مردم افغانستان اتحاد می‌آورد.”

شماری از بازیکنان کریکت که به این مسابقات اشتراک کرده‌اند، می‌گویند که تصور نمی‌کردند با چنین استقبالی مواجه شوند.

شمس‌الرحمن، یکی از بازیکنان می‌گوید:”تصور نمی‌کردیم که میدان کریکت کندز اینقدر خوب باشد و تماشاگران تا این حد از ما استقبال کنند. احساسات ما برای بازی بیشتر می‌شود و از بازی لذت می‌بریم.”

گفتنی است که مسئولان کریکت بورد می‌گویند در این مسابقات تیم‌های ماهیپر ستوري، میوند اتلان، پامیر لیجندر و هندوکش سترایکرز اشتراک کرده‌اندکه در پايان این مسابقات برای تیم برنده جام اهدا و بازیکنان برتر مسابقات نیز با جوایز نقدی تقدیر خواهند شد.

کلیدگروپ را در تویتر و فیس بوک دنبال کنید
طراحی و توسعه توسط تکشارک - Copyright © 2024

Copyright 2024 © TKG: A public media project of DHSA