ads

بمباران چهار مکتب در چهار روز در غزه از سوی اسرائیل

از روز شنبه تاکنون چهار مکتب در مناطق مختلف غزه که پناهگاه بیجاشدگان فلسطینی شد بودند، ازسوی اسرائیل بمباران شده است. از سوی دیگر براساس گزارش نهاد آنروا، از زمان آغاز جنگ در غزه تاکنون بیش از 500 نفر در مکتب‌هایی که مردم از آن‌ها به عنوان پناهگاه‌ها استفاد می‌کردند، کشته شده‌اند.

ندا داریوش
20 سرطان 1403
بمباران چهار مکتب در چهار روز در غزه از سوی اسرائیل

جنگ اسرائیل در غزه امروز وارد دوصد و 78 روز خود شد؛ جنگی که هنوز ادامه دارد و روزانه ده‌ها کشته و زخمی بجا می‌گذارد و صدها تن دیگر را از خانه‌های شان آواره می‌کند.

از شنبه هفته جاری تاکنون اسرائیل چهار مکتب را که پناهگاه‌های بیجا شدگان است، در مناطق مختلف غزه بمباران کرده است.

براساس گزارش وزارت صحت فلسطین، روز شنبه از اثر حملات اسرائیل بر مکتب الجونی در النصیرات 16 تن کشته شدند.

روز یکشنبه آژانس دفاع مدنی غزه اعلام کرد که چهار فلسطینی که در مکتب خانواده مقدس در شهر غزه پناه گرفته بودند، در حمله اسرائیل کشته شدند.

روز دوشنبه حمله اسرائیل  بر یک مکتب سازمان ملل در منطقه نصیرات چند زخمی بجا گذاشت و روز سه‌شنبه مقامات فلسطینی اعلام کردند که در حمله اسرائیل بر خیمه‌های آورگان در محوطه مکتب العوده در  نزدیکی خان‌یونس، دست کم 30 فلسطینی کشته شدند.

نیروهای اسرائیل می‌گویند که در این حملات افراد حماس را هدف قرار داده‌اند، اما جنبش حماس اسرائیل را به انجام یک قتل عام وحشتناک متهم می‌کند.

در همین حال جوزف بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا صبح روز چهارشنبه(20 سرطان) کشته شدن غیرنظامیان ازسوی اسرائیل را محکوم کرد.

وی در این مورد گفت:”اردوی اسرائیل به خانواده‌هایی که در یک مکتب در خان‌یونس پناه گرفته بودند، حمله کرد و طبق گزارش‌ها، ده‌ها نفر کشته شده‌اند. قرار است تاچه زمانی غیرنظامیان بی‌گناه داغ این مناقشه را تحمل کنند؟ ما هرگونه نقض قوانین بین‌المللی را محکوم می‌کنیم.”

از سویی هم استفان دوجاریک، سخنگوی سازمان ملل متحد دستور تخلیه مناطق غزه را توسط اسرائیل آشوبی بزرگی توصیف کرده و می‌گوید که غیر نظامیان مجبور استند تا زیرآتش جنگ چندین مرتبه بیجا شوند.

“باید از غیرنظامیان در غزه حمایت شده و نیازهای اصلی آنها برطرف شود. چه آنها کوچ کنند چه باقی بمانند، باید به آنهایی که در حال ترک مناطق شان استند، زمان کافی داده شده و یک مسیر امن و مکانی که به آنجا بروند، تامین و در نظر گرفته شود.”

این در حالی است که براساس گزارش آنروا، از زمان آغاز جنگ در غزه تاکنون بیش از 500 نفر در مکتب‌هایی که پناهگاه‌های مردم شده است، کشته شده‌اند. از سوی دیگر طبق گزارش‌های وزارت صحت فلسطین، 38 هزار و 243 تن تاکنون در غزه کشته و بیش از 88 هزار و 243 تن دیگر مجروع شده‌اند.

کلیدگروپ را در تویتر و فیس بوک دنبال کنید
طراحی و توسعه توسط تکشارک - Copyright © 2024

Copyright 2024 © TKG: A public media project of DHSA