ads

برگزاری نمایشگاه عید بازار در هرات

یک نمایشگاه پنج روزه به مناسب عید سعید قربان، زیر عنوان “عید بازار” در ولایت هرات برگزار شده است. در این نمایشگاه محصولاتی چون دستکول و بوت در 56 غرفه به نمایش گذاشته شده است. برگزار کنندگان هدف از راه‌اندازی این نمایشگاه را رشد تولیدات داخلی و معرفی آن به مردم عنوان می‌کنند.

رقیه حسینی
24 جوزا 1403
برگزاری نمایشگاه عید بازار در هرات

 یک نمایشگاه  محصولات داخلی زیر نام “عید بازار” به مناسبت عید سعید قربان در ولایت هرات برگزار گردیده که در آن دستکول و بوت به نمایش گذاشته شده است.

برگزار کنندگان هدف از راه‌اندازی این نمایشگاه را آشنا کردن مردم با تولیدات داخلی و حمایت از این تولیدات عنوان می‌کنند.

عبدالقیوم بهروز، یکی از برگزار کنندگان این نمایشگاه می‌گوید که در این نمایشگاه تولیدات کارخانه‌های دستکول سازی و بوت سازی در 56 غرفه برای پنج روز به نمایش گذاشته شده است.

“متاسفانه اکثریت هموطنان ما از کیفیت تولیدات داخلی آگاهی ندارند. زمانی که آنها تولیدات افغانی و وطنی را در این نمایشگاه ببینند، با این محصولات آشنا شده و از صنعت نوپای داخلی حمایت خواهند کرد.”

در همین حال، اشتراک کنندگان این نمایشگاه با ابراز خرسندی از برگزاری آن، از نبود بازار مناسب برای فروش تولیدات شان شکایت داشته و می‌گویند که ورود کالاهای مشابه از کشور های دیگر سبب بی رونق شدن بازار آنان شده است.

محمدحسین رضایی، یکی از اشتراک کنندگان این نمایشگاه برگزاری چنین نمایشگاه‌ها را برای معرفی و فروش محصولات شان تاثیرگذار عنوان می‌کند.

“این نمایشگاه را برگزار کردیم تا مردم ببینند که تولیدات داخلی کشور ما خیلی بهتر از تولیدات خارجی است. مردم برای رشد اقتصادی کشور، باید از تولیدات داخلی استفاده کنند.”

عبدالمالک ابدالی، یکی دیگر از شرکت کنندگان این نمایشگاه می‌گوید که حکومت باید  تعرفه‌های بیشتر را روی کالاهای مشابه وارداتی وضع کرده و از این طریق تولیدات داخلی و صنعت‌کاران را حمایت کند.

“ما زمانی با محصولات خارجی رقابت می‌توانیم که مردم ما از تولیدات داخلی استفاده کنند. ما از دکاندارن هم می‌خواهیم که تولیدات داخلی را در برابر تولیدات خارجی بد توصیف نکنند.”

از سویی هم مسئولان در اداره محلی هرات وعده می‌سپارند که حکومت از تولیدات داخلی به گونۀ همه‌جانبه حمایت می‌کند.

مولوی حیات‌الله مهاجر، معاون والی هرات می‌گوید که حکومت مصمم به فراهم کردن تسهیلات لازم برای رشد و توسعه صنایع داخلی است.

“تمام اجناسی که در داخل کشور تولید می‌شود، اگر اجناس مشابه آن از خارج کشور وارد شود، برآن تعرفه گمرکی وضع می شود.”

گفتنی است  که در ماه‌های اخیر برگزاری نمایشگاه‌ها در ولایت هرات افزایش یافته است و آگاهان امور برگزاری این نمایشگاه‌ها را برای رشد تولیدات داخلی سودمند می‌دانند. آنان می‌گویند که نمایشگاه‌ها زمینه بازاریابی برای محصولات و تولیدات داخلی را بیشتر فراهم کرده و باعث جلب و جذب سرمایه‌گذاری‌ها، ترویج صنعت ملی، آگاهی‌رسانی و تشویق مردم برای استفاده از تولیدات داخلی می‌گردد.

کلیدگروپ را در تویتر و فیس بوک دنبال کنید
طراحی و توسعه توسط تکشارک - Copyright © 2024

Copyright 2024 © TKG: A public media project of DHSA