ads

شکایت باشند‌گان هرات از بلند رفتن قیمت مواد سوخت

شماری از باشند‌گان ولایت هرات از بلند رفتن بهای مواد سوخت، به ویژه چوب و زغال سنگ در آستانه فرارسیدن فصل سرما شکایت دارند. آنان می‌گویند که بسیاری مردم توانایی خرید مواد سوختی را با قیمت بلند ندارند و از حکومت خواستار کنترول بازار مواد سوخت می‌باشند. مسئولان در شاروالی هرات اما می‌گویندکه قیمت مواد سوختی را در بازار تحت نظارت کامل دارند.

رقیه حسینی
28 عقرب 1402
شکایت باشند‌گان هرات از بلند رفتن قیمت مواد سوخت

شماری از باشندگان هرات از بلند رفتن قیمت مواد سوخت، به‌ویژه چوب و زغال سنگ، در آستانه فرارسیدن فصل سرما، اظهار نگرانی می‌کنند.

آنان از مسئولان می‌خواهند که با در نظر داشت شرایط اقتصادی مردم، جلوگران فروشی‌‌ها را گرفته و بر بازار مواد سوخت نظارت داشته باشند.

محمد یونس، یکی از باشندگان‌ هرات با انتقاد از بهای بلند مواد سوخت، می‌گوید که بسیاری مردم توان خرید مواد سوخت را با قیمت بلند ندارند.

“پارسال یک من چوب ۳۷ افغانی بود، اما امسال همان چوب من ۵۰ افغانی و تیل هم گران‌تر از پارسال شده است.”

امین قریانی، دیگر باشنده هرات می‌گوید که بیشتر فروشند‌گان مواد سوخت، با نزدیک شدن فصل سرما از ناچاری مردم سوء استفاده کرده و مواد سوخت بی‌کیفیت را با قیمت بلند به فروش می‌رسانند.

“همین فروشنده‌ها با نزدیک شدن فصل سرما، زغال‌های بی‌کیفیت و خراب را آورده و با قیمت بلند بر مردم می‌فروشند.”

فیض فضل، دیگر باشنده هرات از حکومت می‌خواهد که با نزدیک شدن فصل سرما، بر بازار مواد سوخت نظارت جدی داشته باشد.

“هر ساله با نزدیک شدن فصل زمستان قیمت مواد سوخت بلند می‌رود، خوب است که برای جلوگیری از گران فروشی، نظارت وجود داشته باشد .”

در همین حال، مسئولان در شاروالی هرات می‌گویندکه بازار مواد سوخت در هرات، کاملا تحت نظارت آنان قرار دارد.

محمد ناصر آرمل، سخنگوی این اداره می‌گوید که یک کمیته برای نظارت از  فروش مواد سوخت در نواحی پانزده‌گانه شهر هرات تنظیم شده است.

“تیم‎‌های کنترول ریاست شاروالی هرات نرخ‌های مواد سوخت را کنترول و در این راستا فعالیت‌های این اداره از روزهای قبل بیشتر شده است تا بتوانیم در فصل زمستان نرخ تمامی مواد سوخت را تحت کنترول داشته باشیم.”

او می‌افزاید که مسئولان شاروالی بر بازار فروش مواد سوخت نظارت کامل دارند و با گران فروش‌ها برخورد جدی و قانونی صورت می‌گیرد.

شکایت از گران شدن مواد سوخت در هرات در حالی مطرح می‌گردد که همه ساله با نزدیک شدن فصل سرما، قیمت مواد سوخت به‌سرعت افزایش یافته‌ و زند‌گی مردم را با مشکل مواجه می‌سازد.

کلیدگروپ را در تویتر و فیس بوک دنبال کنید
طراحی و توسعه توسط تکشارک - Copyright © 2024

Copyright 2024 © TKG: A public media project of DHSA