ads

شدت حملات اسرائیل بر نوار غزه و مخالفت امریکا با آتش بس

حملات اردوی اسرائیل بر نوار غزه افزایش یافته و از اثر حملات هوایی صبح امروز اسرائیل، تاکنون ۵۰ کشته و بیش از ۱۰۰ زخمی گزارش شده‌اند. رسانه‌های فلسطینی گزارش داده‌اند که این حملات بر ۳ خانه مسکونی در کمپ المغازی صورت گرفته و اکثر قربانیان زنان و کودکان استند. این حملات در حالی شدت یافته که سران کشورهای عرب خواستار آتش بس فوری در غزه شده‌اند، اما امریکا همچنان با این موضوع مخالفت کرده‌است.

مسرور تابش
14 عقرب 1402
شدت حملات اسرائیل بر نوار غزه و مخالفت امریکا با آتش بس

سی‌امین روز جنگ فلسطین و اسرائیل در حالی در نوار غزه ادامه می‌یابدکه صبح امروز اردوی اسرائیل کمپ بیجاشدگان مغازی را بمباران کرد.

تاکنون از تلفات حملات امروزی اسرائیل بر غزه ۵۰ کشته و ۱۰۰ زخمی گزارش شده است.

منابع فلسطینی می‌گویند که در اثر حمله هوایی اردوی اسرائیل بر ۳ خانه مسکونی کمپ بیجاشدگان المغازی، بیش از 150 فلسطینی کشته و زخمی شده‌اند که تعداد زیادی کودک نیز در میان آن‌ها استند.

خبرگزاری شهاب با انتشار تصاویری گزارش کرده که اردوی اسرائیل از بمب‌های ممنوعه فاسفوری در این حمله هوایی استفاده کرده و ممکن است تلفات ملکی طی ساعات آینده افزایش یابد.

از سوی دیگر ایمن الصفدی، وزیر خارجه اردن در پایان نشست  وزرای خارجه کشورهای عرب شامل عربستان سعودی، مصر، اردن، امارات متحده عربی، قطر و فلسطین با آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه امریکا خواهان آتش‌بس فوری شده و از طرف‌های درگیر خواسته است که از جنگ دست بکشند.

“ما خواستار برقراری فوری آتش‌بس و پایان این جنگ هستیم. ما مخالف این هستیم که این جنگ دفاع از خود توصیف شود. این جنگ برای اسرائیل امنیت به ارمغان نخواهد آورد و موجب ثبات منطقه نخواهد شد. قتل افراد ملکی و جنایات جنگی باید متوقف شود و مصئون ماندن اسرائیل از قانون بین‌المللی باید تمام شود. این جنون و کشتار غیرنظامیان باید متوقف شود.”

با این حال امریکا همچنان با آتش بس مخالفت نشان می‌دهد و می‌گوید که در حال حاضر آتش‌بس به نفع گروه حماس است.

آنتونی بلینکن، وزیر خارجۀ امریکا در کنفرانس خبری نشست وزرای خارجۀ کشورهای عرب گفت:”در حال حاضر آتش‌بس  به سود حماس است و به این گروه فرصت می‌دهد که دوباره سر و سامان بگیرد و تقویت شود. به‌رغم تفاوت دیدگاه‌ها، هدف‌مان پایان جنگ در غزه است.”

این در حالی است که از هفتم اکتوبر سال جاری میلادی به اینسو، نزدیک به 9 هزار و 500 فلسطینی بشمول حدود چهار هزار کودک، در حمله‌های نیروهای اسرائیلی جان باخته‌اند.

 

کلیدگروپ را در تویتر و فیس بوک دنبال کنید
طراحی و توسعه توسط تکشارک - Copyright © 2024

Copyright 2024 © TKG: A public media project of DHSA