ads

شاروالی مزارشریف در پی ایجاد سیستم واحد مدیریت مالی

مسؤلان شاروالی مزارشریف می گویندکه با فعال کردن سیستم واحد مدیریت مالی(IFMS ) در این شهر، می‌خواهند شفافیت را در روند جمع‌آوری عواید به میان آورند. به گفتۀ آنان، در حال حاضر این سیستم در دو ناحیه شهر ایجاد شده و در آینده نزدیک در تمام ادارات شاروالی فعال خواهد شد . باشندگان شهر مزارشریف فعال شدن این سیستم استقبال کرده و آنرا در ایجاد شفافیت یک گام مثبت تلقی می‌کنند.

عبداللطیف سهاک
27 سنبله 1402
شاروالی مزارشریف در پی ایجاد سیستم واحد مدیریت مالی

مسئولان شاروالی مزارشریف به هدف ایجاد شفافیت در جمع‌آوری عواید این اداره، در تلاش فعال سازی سیستم واحد مدیریت مالی(IFMS ) در این شهر می‌باشند.

محیب‌الله حقانی، سخنگوی این اداره می‌گوید، با فعال سازی این سیستم، شفافیت در روند جمع‌آوری پول صفایی و مالیات فراهم می‌شود .

“یک سیستم بسیار خوبی است. برای کارمندان شاروالی و مردم سهولت ایجاد می‌شود. باتلاش شاروالی این سیستم فعال می‌شود تا عواید به شکل محفوظ وارد بانک شده و برای کارمندان شاروالی سهولت ایجاد شود.”

شماری از باشندگان ولایت بلخ با استقبال از ایجاد این سیستم، خواهان فعال سازی آن در سایر ادارت  نیز می‌باشند.

سبحان، یکی از باشندگان شهرمزارشریف که صرفیه صفایی منزل خویش را از طریق این سیستم  تحویل بانک کرده، می‌گوید:”امیدوارم شاروالی در تمام نواحی شهر این سیستم را فعال نماید. از امارت اسلامی می‌خواهم تا در تمام ادارت از سیستم‌های برقی کار بگیرد تا خدمات برای مردم خوبتر ارائه شود. “

عبدالله، یکی از جوانان از امارت اسلامی میخواهد که برای جوانانی که تحصیلات عالی در بخش علوم عصری دارند زمینۀ کار را فراهم سازند .

“از امارت اسلامی می‌خواهم که برای جوانانی که تحصیلات عالی داشته و در این بخش‌ها تحصیل کرده‌اند، زمینۀ کار را فراهم سازد تا این سیستم هم به‌خوبی پیش برده شود.”

در عین حال کارشناسان اقتصادی استفاده از سیستم واحد مدیریت مالی(IFMS ) را در شفافیت جمع‌آوری عواید مفید می‌دانند.

سخی سروری، یکی از کارشناسان می‌گوید:”خوبی این سیستم در آن است که از فساد جلوگیری شده و در قسمت ارائه گزارش مالی و اداری، سهولت‌های شفاف و ساده ایجاد می‌شود.”

سیستم واحد مدیریت مالی(IFMS ) درحالی از سوی شاروالی مزار شریف ایجاد می‌گردد که پیش از این مردم برای تحویل کردن بل برق ویا مالیات در صف‌های طولانی می ایستادند. از سوی دیگر هنوز مردم در مورد وضع شدن ده درصد مالیات از کریدیت کارت‌های شبکه‌های مخابراتی، معلومات ندارند.

 

کلیدگروپ را در تویتر و فیس بوک دنبال کنید
طراحی و توسعه توسط تکشارک - Copyright © 2024

Copyright 2024 © TKG: A public media project of DHSA