ads

تاثیر منفی پرچاوی برق وارداتی ایران روی تولیدات فابریکه‌ها در هرات

از سه ماه به‌اینسو، پرچاوی‌های برق در ولایت هرات افزایش یافته است که این موضوع، روی فعالیت فابریکه‌ها و کارخانه‌های تولیدی در این ولایت، تاثیر منفی برجای گذاشته است.

نصرالله احمدی
24 سنبله 1402
تاثیر منفی پرچاوی برق وارداتی ایران روی تولیدات فابریکه‌ها در هرات

مالکان فابریکه‌ها و مسئولان اتاق صنایع و معادن در ولایت هرات، می‌گویند که افزایش پرچاوی برق، باعث کاهش تولیدات فابریکه‌ها و کارخانه‌ها در این ولایت شده است.

عبدالسمیع سادات؛ مالک یک فابریکه در ولایت هرات می‌گوید که به‌دلیل پرچاوی برق، در یک هفته گذشته، چهار ماشین در فابریکه‌اش مشکل تخنیکی پیدا کرده است.

او افزود:” برق شهرک صنعتی ولایت هرات، فابریکه‌داران را متضرر ساخته است، تعداد زیادی از فابریکه‌ها با قطع و وصل شدن برق، صدها هزار دالر خساره‌ می‌بینند، مشکلات برق دوام‌دار شده است.”

از سویی هم سید جلال‌الدین قادری؛ مسئول یک فابریکه دیگر گفت:” یکی از مشکلات بسیار بزرگ این است که ما یک برق اساسی و دوام‌داری نداریم و روزانه حتی ساعت‌ها برق به‌گونه کامل قطع می‌شود و به‌همین دلیل، تمام فابریکه‌داران متضرر شده‌اند.”

در همین حال مسئولان اتاق صنایع و معادن ولایت هرات می‌گویند که کاهش برق، جریان تولید در فابریکه‌ها را مختل ساخته است.

حمیدالله خادم؛ رییس اتاق صنایع و معادن هرات در صحبت با کلید گفت که پرچاوی برق وارداتی، یکی از نگرانی‌های عمده سرمایه‌گذاران در این ولایت است.

خادم گفت:” هر بار که برق قطع می‌شود، فابریکه‌داران صدها هزار دالر خسارت مند می‌بینند و هر هفته، چند چند مرتبه، برق وارداتی از سوی ایران قطع می‌شود که متاسفانه، تا کنون به این وضعیت هیچ توجهی نشده است.”

با این حال، مسئولان شرکت برشنا در ولایت هرات، می‌گویند که از ماه جوزای سال جاری، میزان برق وارداتی ایران، کاهش یافته و به‌همین دلیل، پرچاوی برق در هرات افزایش یافته است.

دلاور مرادی؛ معاون عملیاتی این ریاست می‌گوید که این موضوع، باعث پرچاوی برق در شهرک صنعتی نیز شده است.

مرادی افزود:” زمانی‌که برق ایران کم می‌شود ولسوالی‌های غوریان، زنده‌جان، انجیل، گذره به‌خصوص شهرک صنعتی هرات، با مشکلات زیادی مواجه می‌شوند و ما هم نمی‌توانیم از طریق سیستم شبکه‌های توزیع خود، کم‌بود را جبران کنیم.”

گفتنی‌ست که در حال حاضر، بیش از 300 فابریکه در شهرک صنعتی هرات فعالیت دارند.

کلیدگروپ را در تویتر و فیس بوک دنبال کنید
طراحی و توسعه توسط تکشارک - Copyright © 2023

Copyright 2022 © TKG: A public media project of DHSA