ads

وزارت دفاع ملی: ده‌ها بال هلی‌کوپتر تخریب شده دوباره ترمیم شده است

وزارت دفاع ملی می‌گوید، تعدادی زیادی از طیاره‌های جنگی افغانستان که توسط نیروهای خارجی تخریب شده بود، دوباره ترمیم و فعال گردیده است. با این حال شماری از مبصرین نظامی، ترمیم این طیاره‌ها را در تقویت قوای هوایی کشور مهم می‌خوانند. آنان بر استفاده درست از این تجهیزات و استخدام انجنیران مسلکی نیز تاکید می‌نمایند.

کلید
14 سنبله 1402
وزارت دفاع ملی: ده‌ها بال هلی‌کوپتر تخریب شده دوباره ترمیم شده است

مقام‌ها در وزارت دفاع ملی از فعالیت دوباره ده‌ها بال طیاره جنگی که توسط نیروهای خارجی تخریب شده بود خبر می دهند.

به گفته آنان، کار ترمیم طیاره‌های تخریب شده به گونه جدی آغاز شده و قرار است تا یک سال دیگر تمام طیاره‌هایی که تخریب شده‌اند، دوباره فعال و مورد استفاده قرار گیرند.

فصیح‌الدین فطرت، لوی درستیز قوای مسلح در مورد می‌گوید:”تاکنون 19 بال هلی‌کوپتر و 25 بال طیاره ثابت توسط انجنیران مسلکی ما دوباره ترمیم شده است.”

با این حال شماری از مبصرین نظامی، قوای هوایی را ستون فقرات اردوی یک کشور خوانده و بر ترمیم دوباره طیاره‌های جنگی افغانستان تاکید دارند.

جنرال عبدالواحد طاقت، مبصر نظامی در این مورد می‌گوید:”برای یک اردوی قوی و تکمیل نیروهای نظامی، نخست باید حریم هوایی و زمینی حفظ شود که یکی از اولویت‌ها برای این کار تقویت قوایی هوایی است.”

از سویی هم صادق شینواری، مبصر دیگر نظامی از تلاش‌ها به هدف فعال سازی طیاره‌های تخریب شده استقبال می‌کند.

” این هلی‌کوپترهای جنگی باید دوباره ترمیم شوند، زیرا نیروهای دفاعی کشور در حالات اضطراری به این طیاره‌ها نیاز دارند. درکنار آن  باید انجنیران مجرب که آشنایی با تمام پرزه جات این طیاره‌ها  دارند، باید استخدام و اگر چنین افرادی از حکومت پیشین هم هستند، حفظ شوند.”

در حالی از ترمیم دوباره طیاره‌های تخریب شده خبر داده می‌شود که بر اساس گزارش‌ها هنگام  سقوط حکومت پیشین، ده‌ها بال طیاره‌های جنگی افغانستان به کشورهای تاجکستان و ازبکستان منتقل شده‌اند.

کلیدگروپ را در تویتر و فیس بوک دنبال کنید
طراحی و توسعه توسط تکشارک - Copyright © 2023

Copyright 2022 © TKG: A public media project of DHSA