ads

اعلان نتایج کانکور؛ هیچ کسی ناکام نمانده است

روز دوشنبه (سیزدهم سنبله) نتایج امتحان عمومی کانکور طی مراسمی در مرکز اطلاعات و رسانه‌های حکومت اعلام شد. در این امتحان که 84 هزار و 224 نفر اشتراک کرده بودند، محمود فرزند عبدالجلیل با اخذ 359.16 نمره، اول نمره عمومی شده است. در عین حال مسئولین اداره ملی امتحانات می‌گویند که در امتحان کانکور امسال هیچ کسی ناکام ویا بی‌نتیجه‌ نشده و همه شامل نهادهای تحصیلات عالی می‌شوند.

هاجر جعفری
13 سنبله 1402
اعلان نتایج کانکور؛ هیچ کسی ناکام نمانده است

نتایج امتحان کانکور امسال که تنها از پسران اخذ شده است، روز دوشنبه رسما از سوی اداره ملی امتحانات اعلام شد.

بر اساس معلومات این اداره، به تعداد 84 هزار و 224 نفر در این امتحان اشتراک نموده بودند و فردی به نام محمود فرزند عبدالجلیل، با اخذ 359.16 نمره توانسته است مقام اول در این امتحان را کسب کند.

عبدالباقی حقانی، سرپرست اداره ملی امتحانات می‌گوید که امسال این اداره توانسته شاگردان را بدون ناکامی به پوهنتون‌ها جذب نماید.

“اشتراک کنندگان امتحان کانکور نسبت به سال‌های گذشته افزایش یافته است. به طور مثال در سال گذشته 64 هزار و 58 نفر در کانکور اشتراک کرده بودند و امسال  84هزار و 224 نفر اشتراک کرده‌اند.”

با این حال، عبدالباعث حکیمی که مقام سوم را در امتحان کانکور بدست آورده، ضمن ابراز خوشنودی می‌گوید:”بسیار خوشحالم که با کسب نمرۀ خوب، امتحان را سپری نمودم. از حکومت می‌خواهم که برای دختران هم زمینۀ آموزش را فراهم کند تا آنان هم بتوانند به درس‌های شان ادامه دهند.”

در مراسم اعلام نتایج کانکور عبدالسلام حنفی، معاون اداری ریاست الوزراء گفت که برای جوانان در کشور زمینه‌های تعلیم و تحصیل فراهم است. او از جوانان خواست که دست از مهاجرت برداشتته و  به درس و تحصیل شان در داخل کشور ادامه دهند.

“اشتراک کنندگان امسال امتحان کانکور 20 هزار بیشتر از سال‌های قبل بوده اند و در سال‌های قبل ناکام و یا بی‌نتیجه زیاد داشتیم، اما امسال تلاش صورت گرفته تا بی‌نتجه و ناکامی نداشته باشیم.”

نتایج امتحان کانکور پسران، در حالی اعلام می‌شود که تاکنون از دختران این امتحان گرفته نشده است.

 

 

کلیدگروپ را در تویتر و فیس بوک دنبال کنید
طراحی و توسعه توسط تکشارک - Copyright © 2023

Copyright 2022 © TKG: A public media project of DHSA