ads

زنان خواهان آدرس مشخص برای عرض و داد

شماری از زنان و دختران از نبود یک نهاد و یا آدرس مشخص برای عرض و داد شان شاکی بوده و از امارت اسلامی می‌خواهند که آدرسی را معرفی کند تا آنان با اطمینان مشکلات شان را مطرح سازند. با این حال ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی امارت اسلامی می‌گوید که این خواست زنان را با بزرگان مطرح و تلاش خواهد کرد تا چنین آدرسی در بخش محاکم ایجاد شود.

هاجر جعفری
12 سنبله 1402
زنان خواهان آدرس مشخص برای عرض و داد
عکس از شبکه‌های اجتماعی

شماری از زنان و دختران خواهان ایجاد یک آدرس مشخص برای زنان در چوکات امارت اسلامی می‌باشند تا از آن طریق بتوانند مشکلات شان را آزادانه مطرح کنند.

این زنان میگویندکه در نظام پیشین وزارت امور زنان وجود داشت و زنان از آن طریق قضایا و مشکلات شان را مطرح می‌کردند، اما اکنون هیچ نهادی نیست که زنان به آن مراجعه کرده و عرض و داد کنند.

شهربانو شجاعی، یکتن از این زنان می‌گویدکه در شرایط کنونی زنان زیادی با مشکلات روبه‌رو اند، اما نمی‌دانند که مشکلات شان را به کجا و با که شریک سازند.

“در گذشته وزارت امور زنان را داشتیم و در آنجا به راحتی می‌توانستیم مشکلات خود را مطرح کنیم، ولی اکنون هیچ نهاد و دفتری نیست که به مشکلات ما رسیدگی کند.”

از سوی دیگر برخی از فعالان زن می‌گویند که با وضع محدودیت‌ها برکار و آموزش زنان و دختران، مشکلات آنان روز به‌روز افزایش یافته است، اما هیچ آدرسی وجود ندارد تا آنان این مشکلات شان را از آن طریق به بحث و بررسی بگیرند.

باران الماس احمدی، یکتن از این زنان می گوید:”فعلا زنان و دختران با مشکلات فراوانی روبه‌رو اند و اینکه هیچ مرجعی برای رسیدگی به مشکلات آنان وجود ندارد، حتی دچار مشکلات روانی شده‌اند.”

وی از امارت اسلامی می‌خواهد که مرجع مشخصی را برای زنان و دختران معرفی کند تا آنها با خاطر آسوده به آن مراجعه کنند.

با این حال مقامات حکومتی اطمینان می‌دهندکه این پیشنهاد را پیگیری خواهند کرد.

ذبیح الله مجاهد، سخنگوی امارت اسلامی در صحبت می‌گوید که موضوع ایجاد نهادی برای رسیدگی به مشکلات زنان را با مسئولین و بزرگان شریک می‌کند: ” تلاش می‌کنیم که چنین نهادی پاسخگو و مطمئن در بخش محاکم و یا دیگر بخش‌ها، برای زنان ایجاد شود.”

فعالان زن تاکید دارند که ایجاد چنین نهادی در راستای رسیدگی به مشکلات زنان خیلی مؤثر واقع خواهد شد.

کلیدگروپ را در تویتر و فیس بوک دنبال کنید
طراحی و توسعه توسط تکشارک - Copyright © 2023

Copyright 2022 © TKG: A public media project of DHSA