ads

اتخاذ تدابیر خاص امنیتی برای مراسم روزهای محرم

مسئولان در وزارت داخله از تامین امنیت حسینیه‌ها و مسجدها در روزهای محرم به ویژه مراسم بزرگداشت از عاشورا، اطمینان می‌دهند و ازمردم می‌خواهند که در این راستا همکاری داشته باشند. شماری از پایتخت نشینان از تلاش نیروهای امنیتی برای تامین امنیت روزهای محرم استقبال می‌کنند، اما خواهان برخورد مناسب نیروهای امنیتی با شهروندان استند.

کلید
4 اسد 1402
اتخاذ تدابیر خاص امنیتی برای مراسم روزهای محرم

با نزدیک شدن مراسم عاشورا، تدابیر شدید امنیتی در پایتخت به ویژه درمناطق شیعه نشین بیشتر اتخاذ شده است. در محلات تلاشی منسوبین امنیتی با دقت وسایط نقلیه را بررسی می‌کنند و شماری از شهروندان نیز از تلاش نیروهای امنیتی در تامین امنیت استقبال می‌کنند.

“واقعا تدابیری امنیتی خوب اتخاذ شده است و ما از این کار نیروهای امنیتی خیلی راضی هستیم.”

“خوب است در هرجا تلاشی وجود دارد و وسایط را با دقت تلاش می‌کنند. برخورد شان هم خوب است.”

عمرگل که مسئولیت تامین امنیت ساحه ششم را برعهده دارد، می‌گوید که نیروهای امنیتی برای هیچ کسی اجازه نمی‌دهد که در روزهای محرم مشکل امنیتی را به وجود آورد.

“ما اینجا به هدف تلاشی وسایط نقلیه و اتخاذ تدابیری امنیتی مؤظف شده‌ایم، به‌خصوص اینکه مراسم عاشورا نزدیک است. اما از مردم هم می‌خواهیم که در این راستا با ما همکاری کنند.”  

در عین حال بسم‌الله حبیب، معاون سخنگوی وزارت داخله می‌گوید که تدابیر ویژه امنیتی هم درپایتخت و هم در ولایات، به هدف تامین امنیت مراسم عاشورا اتخاذ شده است.

“اگرچه امنیت در همه روزها تامین است، اما به‌دلیل  نزدیک شدن مراسم عاشوار، تدابیر شدیدتر شده است.”

وی همچنان از مردم می‌خواهد که برای تامین هرچه بیشتر امنیت، با نیروهای امنیتی همکار باشند.

 در همین حال برخی دیگر از پایتخت نشینان تلاش نیروهای امنیتی را برای تامین هرچه بهتر امنیت مراسم عاشورا ستودنی می‌خوانند، اما خواهان برخورد مناسب این نیروها با شهروندان استند.

دهم محرم (روزعاشورا) مصادف است با روز شهادت امام حسین، نواده پیامر اسلام که همه ساله با مراسم خاص و تدابیر ویژه امنیتی در پایتخت و ولایت‌های کشور تجلیل می‌شود.

کلیدگروپ را در تویتر و فیس بوک دنبال کنید
طراحی و توسعه توسط تکشارک - Copyright © 2023

Copyright 2022 © TKG: A public media project of DHSA