ads

فرمان تازه رهبری امارت اسلامی درمورد استخدام افراد درپُست‌های دولتی

رهبرامارت اسلامی طی فرمانی به مسئولان ادارات حکومتی هدایت داده‌است که پسران شان را از پُست‌های دولتی منفک کنند و درپروسه استخدام کارمندان دولتی روابط و شناخت را در نظر نگیرند. کارشناسان خواهان تطبیق این فرمان‌اند و آن را درسپردن کار به اهل کار مفید عنوان می‌کنند.

مسرور تابش 
28 حوت 1401
فرمان تازه رهبری امارت اسلامی درمورد استخدام افراد درپُست‌های دولتی

رهبرامارت اسلامی دستور برکناری فرزندان برخی از مقام‌ها را از نهادهای دولتی صادر کرده‌است.

در فرمان تازه هبت‌الله آخند زاده که از سوی وزارت خارجه منتشر شده‌، به تمامی وزارتخانه‌ها، ادارات و ارگان‌های مستقل به صورت شفاهی هدایت داده شده است که در پروسه استخدام کارمندان دولتی روابط و شناخت را در نظر نگیرند.

بر اساس این فرمان، پسران مقام‌های امارت اسلامی که در ادارت دولتی استخدام شده‌اند، باید هرچه زودتر منفک و به جای آنان افراد دیگر استخدام شوند.

کارشناسان از صدور این فرمان استقبال می‌کنند و خواهان عملی شدن آن به صورت جدی‌اند.

ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی امارت اسلامی با تاکید بر عملی شدن این فرمان می‌گویدکه این موضوع خطر جدی شمرده می‌شد که در زمان مناسب از عواقب آن جلوگیری شد.

“اداراتی مسئول این فرمان را اجرا و نظارت می‌کنند. همچنین موضوع اطاعت در صفوف امارت اسلامی بسیار مهم است و همه به آن احترام می‌گذارند. من فکر می‌کنم که قبل از نظارت و پیگیری تمام اقدامات انجام و در آینده این موضوع رعایت خواهد شد.”

کارشناسان این فرمان را در سپردن کار به اهل آن و افزایش اعتماد مردم به نظام مهم می‌دانند.

عبدالنافع خلیق، کارشناس سیاسی می‌گوید که در صورت عملی شدن این فرمان، یک گام تاریخی در زمینۀ اصلاحات برداشته خواهد شد.

“اگر می‌خواهید این مشکل به طور اساسی حل شود، احکام خدا باید از طریق منبر و رسانه‌ها به مردم ابلاغ شود تا مردم بفهمند که روابط و شناخت در پروسه استخدام از نظر شرعی اشتباه است. وگرنه جلوگیری از آن مشکل خواهد بود.”

مولوی حمدالله صمیم، یکی دیگر از کارشناسان مسائل سیاسی می‌گوید که بی‌انصافی است که فرزندان و خویشاوندان برخی از مقام‌ها به کار گرفته شوند، اما افراد شایسته و متخصص بیکار باشند.

“امیدواریم این فرمان به طور جدی اجرا شود و متخلفان در چهارچوب شریعت مجازات شوند. بهتر بود که ضمن برکناری فرزندان متخلفان، به آنان جزا نیز داده می‌شد.”

این در حالی است که رهبر امارت اسلامی پیش از این بارها هدایت داده بود که از خویش‌خوری در امور دولت خود داری شود و کار به اهل کار سپرده شود.

 

کلیدگروپ را در تویتر و فیس بوک دنبال کنید
طراحی و توسعه توسط تکشارک - Copyright © 2023

Copyright 2022 © TKG: A public media project of DHSA