ads

 زلزله دراکوادور وپیرو جان 15تن را گرفت و 126تن را زخمی کرد

زلزله‌ای به شدت 6.8 درجه ریشتر روز شنبه(18 مارچ) اکوادور و بخش‌هایی از پیرو را تکان داد. براساس گزارش‌ها این زلزله در اکوادور ساختمان‌های زیادی را تخریب کرده و گفته می‌شود که دست کم 14 تن در این کشور کشته شده‌اند و یک نفر هم در پیرو جان باخته است.   

شیرعلی جعفری
28 حوت 1401
 زلزله دراکوادور وپیرو جان 15تن را گرفت و 126تن را زخمی کرد

زلزله روز شنبه در اکوادور  دست کم جان 14 تن را گرفته و افراد زیادی را زخمی ساخت. براساس گزارش‌ها تاکنون شمار زخمی‌های این رویداد 126 تن اعلام شده است. گفته شده که تلفات درحال افزایش است.

 به گفتۀ مقامات اکوادور، این زلزله در شهر‌های ماچالا و کوئینکا رخ داده و باعث تخریب ساختمان‌های مسکونی زیادی گردیده است.

مگالی اسکندون، یکی از باشند‌گان شهر ماچالا در ایکوادور، درمورد این زلزله چنین می‌گوید:”مردم با یاس و ناامیدی فریاد می‌زدند و فرار می‌کردند. تعدادی هم موترهای شان را رها کرده و پابه فرار گذاشتند. نمی‌دانم آنان چه حس و حالی داشتند، اما گریه می‌کردند و بسیار پریشان بودند.”

رافائل ایراس، یکی از نیروهای اطفائیه از محل حادثه می‌گوید:”ما در لابلای بقایای این زلزله، به جستجوی اجساد قربانینان می‌پردازیم. تاکنون جسد یک تن را بیرون کشیدیم و همچنان به کار خود ادامه می‌دهیم.”

ساعاتی پس از این زلزله، مقامات اکوادور از وقوع پس لرزه‌ای نسبتا نیرومند، به شدت 4.8 درجه ریشتر در شهر بالائو نیز خبر دادند.

گیلرمو لاسو، رئیس جمهور اکوادور در توییتی گفته است که تیم‌های کمک‌رسان به مناطق آسیب دیده اعزام گردیده و در حال جستجوی افراد گیر مانده در زیر آوار استند.

مقامات پیرو نیز از خسارات جزئی در این کشور خبر دادند.

به گفتۀ آنان مرکز این زلزله در اکوادور و در شهر بالائو در نزدیکی مرز پیرو بوده و نیروهای اطفائیه با انجام عملیات پیچیده، سعی دارند تا سرک‌های منتهی به مناطق زلزله زده را باز کنند.

کلیدگروپ را در تویتر و فیس بوک دنبال کنید
طراحی و توسعه توسط تکشارک - Copyright © 2023

Copyright 2022 © TKG: A public media project of DHSA