ads

هشت کشته و 9 زخمی از اثر انفجار در مزار شریف

این حادثه صبح امروز در چهارراهی سیدآباد در مربوطات ناحیه سوم شهر مزارشریف رخ داده است. به گفتۀ مسئولان صحت عامه، زخمیان این حادثه به شفاخانه‌ها انتقال شده‌اند، اما وضعیت یک تن آنان وخیم است. ساعت 7:30 دقیقه صبح امروز موتر حامل کارمندان ریاست مواد نفتی حیرتان در شهر مزارشریف هدف انفجار ماین کنار جاده […]

عبداللطیف سهاک
15 قوس 1401
هشت کشته و 9 زخمی از اثر انفجار در مزار شریف

این حادثه صبح امروز در چهارراهی سیدآباد در مربوطات ناحیه سوم شهر مزارشریف رخ داده است.

به گفتۀ مسئولان صحت عامه، زخمیان این حادثه به شفاخانه‌ها انتقال شده‌اند، اما وضعیت یک تن آنان وخیم است.

ساعت 7:30 دقیقه صبح امروز موتر حامل کارمندان ریاست مواد نفتی حیرتان در شهر مزارشریف هدف انفجار ماین کنار جاده قرار گرفت که از اثر آن هشت تن از کارمندان این اداره کشته و 9 تن دیگر شان زخم برداشته‌اند.

یکی از زخمیان این رویداد به کلید می‌گوید:”سوار موتر بودیم و بسوی وظیفه می‌رفتیم که در چوک سیدآباد انفجار صورت گرفت و دیگر نفهمیدم که چی شد. همین قدر دیدم همه زخمی بودند.”

یکی از زخمیان دیگر این رویداد می گوید که همه قربانیان این رویداد ملکی و بدون سلاح استند، عاملان این رویداد چه دلیلی برای این کار شان دارند؟

“در این انفجار افراد غریب و بیچاره زخمی و شهید شدند، ما سلاح نداشتیم، وظیفه ما خدمت به مردم است.”

مسئولان صحت عامه تاکنون کشته شدن 8 نفر و زخمی شدن 12 نفر از اثر این انفجار را تایید کرده‌اند.

داکتر نجیب الله توانا، رییس صحت عامه ولایت بلخ می گوید:”درانفجار امروز هشت نفرکشته و  9 زخمی به شفاخانه انتقال شده که وضعیت هشت زخمی خوب است، اما وضعیت یک تن آنان وخیم است.”

از سوی دیگر محمد آصف وزیری سخنگوی قومندانی امنیه ولایت بلخ این رویداد را کاردشمنان مردم افغانستان خوانده و می‌گوید که تمام قربانیان این رویداد مردم ملکی می‌باشند.

“امروز ساعت هفت صبح، دشمنان بز دل در چهارراهی سید آباد، موتر حامل کارمندان ملکی ریاست مواد نفتی شهرک بندری حیرتان را انفجار دادند.”

انفجار امروز در ولایت بلخ پس از انفجار در مسجد سه دوکان در شهر مزارشریف، پرتلفات‌ترین حادثه خونین به حساب می‌آید که جان چندین تن از باشنده‌گان این شهر را گرفته است.

مسئولیت این انفجار را تاکنون کسی به عهده نگرفته است، اما پیش از این مسئولیت چنین انفجارها را داعش به عهده می‌گرفت.

کلیدگروپ را در تویتر و فیس بوک دنبال کنید
طراحی و توسعه توسط تکشارک - Copyright © 2024

Copyright 2024 © TKG: A public media project of DHSA