ads

افتتاح دومین مارکت تجارتی زنان در هرات

دومین مارکت تجارتی زنان با داشتن ۱۳ دکان در شهر هرات افتتاح شد که قرار است حدود ۳۵ زن تجارت پیشه در آن کار کنند.

مرجان وفا
25 عقرب 1401
افتتاح دومین مارکت تجارتی زنان در هرات

نرگس هاشمی، رئیس اتاق تجارت و صنایع حوزه غرب می‌گوید که این اطاق درنظر دارد که مارکت دیگری را به‌گونهء ویژه برای فروش لباس‌های زیرپوشی زنان اختصاص دهد.

“حدود ۳۵ خانم در این جا کار می‌کنند و برای آنان سیزده دکان داده شده است. ما برنامۀ افتتاح یک مارکت دیگر را نیز خواهیم داشت تا در آن بیشتر لباس‌های زیرپوشی زنان فروخته شود.”

شماری از زنان تجارت پیشه با استقبال از افتتاح این مارکت، می‌گویند که زنان برای خریداری وسایل خصوصی شان به اینگونه مارکت‌ها نیاز دارند.

بهناز سلجوقی، یکی‌ از زنان تجارت پیشه می‌گوید که اینگونه مارکت‌ها برای زنان سهولتی است‌ تا آنان بتوانند وسایل خصوصی شان را از آنجا خریداری کنند.

“گام‌های زیادی در قسمت تجارت برداشته شده است. ما امیدواریم که زنان بتوانند به خوبی به تجارت شان ادامه دهند.”

از سویی هم انجنیر محبوب علی‌زاده، مالک این مارکت می‌گوید که ۱۳ باب دکان را برای شش ماه به طور رایگان در اختیار زنان قرار می‌دهد و پس از آن تا مدت یک سال برای آنان 50 درصد تخفیف داده خواهد شد.

“از تمام تاجران می‌خواهم که زنان را مورد حمایت قرار دهند، برای آنان محیط‌های کاری فراهم کنند تا آنان بتوانند به کارهای اقتصادی شان ادامه دهند.”

در همین حال شماری از شهروندان که در مراسم افتتاح این مارکیت اشتراک کردند، این مارکیت را یک فرصت خوبی برای زنان تجارت پیشه می‌دانند.

عاطفه بارکزی، یکی از باشنده‌گان هرات می‌گوید که در شرایط کنونی که شمار زیادی از زنان خانه‌نشین شده‌اند، چنین مارکیت‌هایی فرصت خوبی در زمینۀ کار و فعالیت‌های اقتصادی زنان به حساب می‌آید.

“زنان نیز می‌توانند که بازوی قوی برای مردان باشند. حمایت باید همه جانبه صورت گیرد، به ویژه مسئولان دولتی و مردان خانواده نیز از زنان حمایت کنند تا آنان بتوانند توانایی‌های شان را بروز بدهند.”

به گفتهء مسئولان اتاق‌ تجارت وصنایع حوزه غرب کشور، در این مارکیت بیشتر وسایل تزئینی، ضروریات آشپزی، لباس‌های خصوصی زنان به فروش می‌رسد.

کلیدگروپ را در تویتر و فیس بوک دنبال کنید
طراحی و توسعه توسط تکشارک - Copyright © 2022

Copyright 2022 © TKG: A public media project of DHSA