ads

مسابقات بزکشی با اشتراک ورزشکاران چندین ولایت در کندز راه اندازی شد

در رزوهای پسین کندز میزبان مسابقات بزکشی با اشتراک چاپ‌اندازان ولایت‌های کندز، بغلان و تخار بود.

عتیق‌الله رحیمی
17 عقرب 1401
مسابقات بزکشی با اشتراک ورزشکاران چندین ولایت در کندز راه اندازی شد

مسئولان کمیته المپیک هدف از راه‌اندازی این مسابقات را شناسایی چهره‌های برتر ورزشی و آماده سازی چاپ‌اندازان برای اشتراک در لیگ برتر چهارم بزکشی عنوان کردند.
در مسابقات بزکشی که برای دو روز در کندز راه اندازی ګردیده بود، چاپ‌اندازان از ولایت‌های بغلان، کندز و تخار اشتراک کرده بودند.
نظر محمد مطمئن، رئیس عمومی کمیته المپیک و ورزش افغانستان در سفرش به ولایت‌های زون شمال‌شرق کشور، هدف از راه‌اندازی این رقابت‌ها را تشویق ورزشکاران و شناسایی چهره‌های برتر ورزشی برای اشتراک در لیگ برتر بزکشی اعلام کرد.
“لیگ برتر بزکشی به تاریخ ۱۵قوس آغاز می شود، از این رو من خواستم از ولایت‌های شمال دیدن کنم. می‌خواهم چاپ‌اندازان و صاحبان اسپ‌ها را در بدخشان، تخار و کندز از نزدیک بیبنیم تا آنان برای بزکشی آمادگی بگیرند. سال گذشته کندز مقام دوم را کسب کرد، امسال امیدواری است که اول شود.”
از سویی هم چاپ‌اندازانی که در این رقابت شرکت کرده اند از آمادگی‌های شان برای اشتراک در لیگ برتر بزکشی سخن می‌گویند.
سیدال پهلوان که کپ قهرمانی این مسابقات را نیز بدست آورده است، می گوید:” راه‌اندازی این مسابقات برای ما روحیه بخشید. ما آمادگی خوبی برای مسابقات لیگ برتر داریم.”
شماری دیگری از چاپندازان نیز آمادگی شان را برای اشتراک در لیگ برتر بزکشی اعلام کردند.
رقابت‌های بزکشی به هدف شناسایی چهره‌های برتر ورزشی در حالی در کندز راه‌اندازی می‌شود که سال پار چاپ‌اندازان کندزی توانسته بودند، مقام دوم را در لیگ برتر بزکشی کسب کنند.

کلیدگروپ را در تویتر و فیس بوک دنبال کنید
طراحی و توسعه توسط تکشارک - Copyright © 2023

Copyright 2022 © TKG: A public media project of DHSA