ads

باشنده‌گان شهرک شیرخان بندر: به آب آشامیدنی صحی دسترسی نداریم

باشنده‌گان شهرک شیرخان بندر در کنار دریای آمو  از عدم دسترسی به آب آشامیدنی صحی شکایت دارند. اما مسئولان آبرسانی کندز می‌گویند که هیچ برنامه یا پلانی برای تامین آب صحی برای این شهروندان ندارند.

عتیق‌الله رحیمی
16 عقرب 1401
باشنده‌گان شهرک شیرخان بندر: به آب آشامیدنی صحی دسترسی نداریم

این شهروندان می‌گویند که آب گِل‌آلود دریای آمو را با واترپمپ ویا بامرکب به خانه‌های شان انتقال داده، به مدت 24 ساعت نگهداری می‌کنند، وقتی آلودگی‌هایش ته نشین شد از آن استفاده می‌کنند.

آنان می‌افزایند که شماری از خانواده‌ها امکانات گرفتن آب دریا را ندارند مجبورند بشکه‌های آب را خریداری کنند.

شماری از باشنده‌گان شهرک شیرخان بندر کندز  می‌گویند که سال‌هاست به آب آشامیدنی صحی دسترسی ندارند.

آنان که آب مورد ضرورت شان را از دریای آمو تامین می‌کنند، می‌گویند که این کار برای آنان بسیار دشوار و با هزینۀ تمام می‌شود.

نجیب الله، یکی از باشنده‌گان شیرخان بندر به کلید می‌گوید که آب دریا گِل و لای دارد و مردم این منطقه از سال‌ها است که در زمینۀ آب آشامیدنی با مشکلات جدی روبرو استند.

«آب صحی نیست، مکروب دارد و کودکان ما را مریض می‌کند.‌ آب دریا را 24 ساعت می‌گذاریم تا گل و لای آن ته نشین کند‌ و بعد از آن استفاده می‌کنیم.‌ مردم اینجا فقیر استند بسیار به مشکل آب مورد نیاز شان را تامین می‌کنند،  شماری از خانواده‌ها آب را می‌خرند.»

درعین حال حفیظ یکی دیگر از باشنده‌گان این منطقه می‌گوید:«وقتی بارندگی شود آب بیشتر گِل آلود می‌شود، صاف کردن آن مشکل است و 24 ساعت طول می‌کشد. هزینه بالا کردن آب از دریا تا خانه‌ها هم بسیار بالا است و مردم توان آنرا ندارند.”

این شهروندان از مسئولان حکومتی می‌خواهندکه برای آنان آب آشامیدنی صحی تامین کنند ویا ذخیرۀ آبی برای آنان بسازند.

اما نصرالدین نصرت، رئیس آبرسانی زون شمالشرق به کلید گفت که مسئولان امارت اسلامی امسال هیچ برنامه‌ای آبرسانی در این منطقه شیرخان بندر ندارد.

«راجع به آبرسانی شیرخان بندر باید بگویم که متاسفانه در سال 1401 برنامه‌ای نداریم، و هیچ پروژه‌ای هم به خاطر آب رسانی به آنجا وجود ندارد.»

گفتنی است که باشنده‌گان این منطقه می‌گویند که حفر چاه عمیق در این منطقه ناممکن است و آبی که از حفر چاه بدست می‌آید به شدت شور است و قابل تصفیه هم نمی‌باشد.

کلیدگروپ را در تویتر و فیس بوک دنبال کنید
طراحی و توسعه توسط تکشارک - Copyright © 2023

Copyright 2022 © TKG: A public media project of DHSA