ads

الهام نبی‌زاده، اول‌نمره اشتراک کننده‌گان بخش اناث در کانکور امسال

الهام نبی‌زاده که در میان اشتراک کننده‌های بخش اناث کانکور سال 1401 خورشیدی مقام اول را کسب کرده، خواستار بازگشایی دروازه‌های مکاتب به روی دختران بالاتر از صنف ششم است.

مرجان وفا
16 عقرب 1401
الهام نبی‌زاده، اول‌نمره اشتراک کننده‌گان بخش اناث در کانکور امسال

نبی زاده در گفت‌وگو با کلید می‌گوید:”خیلی ناامید شده بودیم، من انگیزه ای برای اشتراک در کانکور نداشتم، اما خو ب شد که اشتراک کردم و خوشحالم که این دست‌آورد بزرگ را برای خود و دیگر خانم‌ها کسب کردم.”

نبی زاده درحالی سخن از بی انگیزه بودنش می‌زند که قبل از برگزاری آزمون کانکور شایعه پخش شده بود که برای دختران اجازه اشتراک در کانکور داده نخواهد شد.

او می‌افزاید، مدت دو سال شده بود که برای این آزمون آماده‌گی می‌گرفت، وقتی با چنین شایعاتی روبرو شد، امیدش را از دست داد.

“شاید بسیاری از دختران پس از  شنیدن این شایعات روحیه شان را از دست داده ‌بودند، اما من تمام تلاش خود را کردم تا بتوانم امید خود را از دست ندهم.”

هنگام گفت‌وگو با الهام متوجه خوشحالی مادر وی؛ بانو ملیحه می‌شوم، قبل از آنکه من سر صحبت را با او باز‌کنم، می‌گوید که خیلی خوشحال است، چون  دخترش نتیجهۀ زحمات‌اش‌ را بدست آورده است.

“دخترم تمام تلاش خود را کرد، هرچند شرایط برای تمام دختران بسیار ناامید کننده بود. به هر صورت الهام ناامید نشد تا آنکه به امتحان اشتراک کرد.”

وی هم‌چنان از تمام خانواده‌ها خواست که از دختران‌شان در زمینۀ آموزش حمایت کنند.

درعین حال برادر الهام نیز به این نظر است که در شرایط کنونی باید تمام مردان خانواده‌ها دختران را در فراگیری علم و دانش پشتیبانی کنند:”رمز موفقیت الهام، حمایت تک تک خانواده و زحمت‌کشی خودش بود. من از تمام خانواده‌ها می‌خواهم که دختران شان را در آموزش حمایت کنند.”

به گفته‌ء الهام، پس از اعلام نتایج آزمون کانکور، نبود نام دختران در درجه بندی تا مقام دهم، ناامیدی را برای تمام دختران ایجاد کرده بود.

با این حال پس از دو‌ روز واضح شد که الهام نبی‌زاده، با کسب ۳۴۸.۶ نمره در کانکور به عنوان اول‌نمرهء بخش اناث اشتراک کننده‌های‌کانکور‌ می‌باشد.

کلیدگروپ را در تویتر و فیس بوک دنبال کنید
طراحی و توسعه توسط تکشارک - Copyright © 2022

Copyright 2022 © TKG: A public media project of DHSA