ads

آغاز پخته کاری برخی از سرک‌های فرعی در شهر کندز

کار چهار پروژه انکشافی به ارزش 18 میلیون افغانی در کندز، روز یک‌شنبه (10 میزان) از سوی شاروالی این ولایت آغاز شد.

عتیق‌الله رحیمی
11 میزان 1401
آغاز پخته کاری برخی از سرک‌های فرعی در شهر کندز

مسولان شاروالی کندز می گویند، این پروژه شامل کانکریت ریزی و جغل اندازی جاده‌های فرعی و اعمار جویچه‌ها می‌شود که بودجۀ آن از سوی شاروالی کندز تامین می‌گردد.

به گفتهء مسئولان در این پروژه برای 200 نفر به گونۀ مستقیم زمینه کار فراهم خواهد شد و مردم از آغاز کار این پروژه‌ها استقبال می‌کنند.

کار ساخت و ساز جاده های فرعی در کندز در حالی آغاز می‌شود که بسیاری از جاده‌های فرعی این ولایت هنوز به گونۀ خامه باقی مانده است.

مولوی گل محمد الیاس، شاروال کندز  می‌گوید که این پروژه شامل یک هزار و 122 متر کانکریت ریزی سرک فرعی،  700 متر جغل اندازی و 500 متر سنگ کاری جویچه‌ها را شامل می‌شود:”این سرک‌های فرعی تا هنوز نه کانکریت ریزی شده و نه پخته کاری، بلکه خامه بود. به درخواست مردم محل پحته کاری این سرک‌ها را شامل پلان انکشافی کردیم و اکنون کانکریت ریزی می‌شود.”

در همین حال سحرگل مردای، رئیس یکی از شرکت‌های سرک‌سازی که مسئولیت تطبیق این پروژه‌ها را دارد، می‌گوید که تلاش می‌شود کار  سرک‌های فرعی پیش از زمان تعین شده به‌گونۀاستندرد تکمیل شود.

“مسئولیت سه پروژۀ شارولی را به عهده دارم که شامل سرک مستری‌خانه،‌ سرک گل تپه و سرک قهوه‌خانه می‌شود. این جاده‌ها کانکریت  ریزی، جغل اندازی و جویچه‌های آن سنگ‌کاری خواهد شد.”

در همین حال باشنده‌گان کندز با استقبال از این اقدام شاروالی، خواهان انکشاف و بازسازی بیشتر در این ولایت هستند.

حاجی منصور، یکی از باشنده‌گان کوچۀ مستری‌خانه می‌گوید که این کوچه از سال‌ها خامه باقی مانده و باوجود پیش‌نهادهای مکرر پخته کاری آن، اما مورد توجه قرار نگرفت.

«خیلی خوب است که این سرک پخته می‌شود، چون در زمستان بند می‌شود و مردم از آن عبور و مرور کرده نمی‌توانند.”

گفتنی است که بسیاری از جاده‌ها و پیاده‌رو ها در شهر کندز تخریب شده و مردم از شاروالی خواهان بازسازی آن می‌باشند.

کلیدگروپ را در تویتر و فیس بوک دنبال کنید
طراحی و توسعه توسط تکشارک - Copyright © 2022

Copyright 2022 © TKG: A public media project of DHSA