ads

شکایت مردم ازروند توزیع تذکره برقی در بلخ

باآنکه باشنده‌گان ولایت بلخ از کندی در روند توزیع تذکره‌های الکترونیکی شکایت داشته و خواهان افزایش مراکز توزیع در این ولایت هستند، اما مسؤلان ریاست احصائیه و معلومات ولایت بلخ می‌گویند که کار به شکل عادی جریان دارد.

عبداللطیف سهاک
31 سنبله 1401
شکایت مردم ازروند توزیع تذکره برقی در بلخ

متقاضیان تذکره الکترونیکی در بلخ می‌گویند که  در مدت چند ماه نتوانسته‌اند تذکره الکترونیکی دریافت کنند و  این کار سبب سرگردانی آنان شده است.

آنها می‌گویند که متقاضیان تذکره الکترونیکی در ولایت بلخ بسیار زیادند و سه مرکز توزیع برای این ولایت بسنده نیست.

فهیم دانش، یکی ازباشنده‌گان بلخ می‌گوید که حتا در مدت سه ماه هم موفق به گرفتن تذکره نشده است:”کار توزیع تذکره الکترونیکی بسیاربه کندی پیش می‌رود. از امارت اسلامی می‌خواهیم کار توزیع را سرعت ببخشد.”

مصطفی یکی از باشنده‌گان مزارشریف می‌گوید:” کارتوزیع تذکره الکترونیکی نسبت به گذشته به کندی پیش می‌رود، نمی‌دانم مشکل در چه است! تقاضا زیاد است و شمار زیادی از مردم می‌خواهند تذکره الکترونیکی بگرند. باید مراکز جدید ایجاد شود. “

مسؤلان اداره احصایه و معلومات ولایت بلخ اما می‌گویند که در 5 ماه گذشته هر روز به تعداد یک هزارتن بیومیتریک می‌شوند و وروند توزیع به شکل عادی جریان دارد .

مولوی محمد نور وثیق، رئیس احصائیه و معلومات بلخ می‌گوید:”در ولایت بلخ سه مرکز تذکره الکترونیکی فعال است و از ماه حمل تا ختم ماه اسد امسال 31 هزار و 512 تذکر الکترونیکی توزیع شده و کار توزیع به شکل نارمل جریان دارد.”

به گفتهء رئیس احصائیه و معلومات بلخ، در 5 ماه گذشته درکنار تذکره‌های الکترونیکی به تعداد 68 هزار تذکره کاغذی به مردم توزیع و 21 میلیون افغانی نیز از درک توزیع تذکره‌های الکترونیکی به دست آمده است .

کلیدگروپ را در تویتر و فیس بوک دنبال کنید
طراحی و توسعه توسط تکشارک - Copyright © 2023

Copyright 2022 © TKG: A public media project of DHSA