ads

باشنده‌گان هرات، خواهان تامین امنیت در روزهای عید اند

شماری از باشنده‌گان ولایت هرات با نزدیک شدن عید قربان، از مسئولان امنیتی این ولایت می‌خواهند تا در روزهای عید تدابیر جدی امنیتی را اتخاذ کنند.

مرجان وفا
15 سرطان 1401
باشنده‌گان هرات، خواهان تامین امنیت در روزهای عید اند

این باشنده‌گان می‌گویند که حملات اخیر بر موتر حامل کارمندان قول اردو در این ولایت، آنان را نگران کرده است.

سعید، یکی از شهروندان هرات از مسئولان امنیتی می‌خواهد که در روزهای عید توجه بیشتر به وضعیت امنیتی این ولایت کنند.

شعیب، یکی دیگر از باشنده‌گان هرات با ابراز نگرانی از نا امنی‌‎های اخیر در این ولایت، از نیروهای امنیتی می‌خواهد که به امنیت مساجد و تکایا بیشتر توجه کنند تا مردم با خیال راحت مراسم عبادی خود را ادا کنند.

در همین‌حال، مسئولان قوماندانی امنیه ولایت هرات از تامین امنیت در روزهای عید اطمینان می‌دهند.

محمودشاه رسولی، سخنگوی قومندانی امنیه این ولایت می‌گوید که از دو روز به این‌سو تمام نیروهای امارت اسلامی در سرتاسر هرات برای تامین امنیت گماشته شده اند و تدابیرامنیتی مساجد و تکایا در روزهای عید گرفته خواهد شد:«تدابیر امنیتی در تمام شهر گرفته شده است، مردم نباید نگران باشند. ما به تمام نیروها دستور داده ایم تا موترهای شیشه سیاه و سه چرخه‌های پرده دار را شیشه‌ و پرده شان را تبدیل کنند.»

با این‌حال، آگاهان تامین امنیت را بزرگ‌ترین دستاورد نیروهای امارت اسلامی دانسته و تاکید بر دارند که نیروهای امنیتی باید در ایجاد فضای امن تلاش بیشتر کنند.

علی آزاد، یکی از کارشناسان اجتماعی به کلید می‌گوید:«اگر این انتظارات مردم در قسمت تامین امنیت برآورده نشود؛ پیامدهای منفی را خواهد داشت که بی‌اعتمادی مردم نسبت به حکومت می‌تواند عمده‌ترین پیامد آن باشد.»

این در حالی است که دو روز قبل مهاجمان مسلح بر موتر حامل کارمندان قول ارودی 207 الفاروق در ولایت هرات حمله کردند که در نتیجه آن شماری کشته و زخمی شدند.

مسئولیت حمله را گروه داعش برعهده گرفت.

 

کلیدگروپ را در تویتر و فیس بوک دنبال کنید
طراحی و توسعه توسط تکشارک - Copyright © 2023

Copyright 2022 © TKG: A public media project of DHSA