ads

باغداران در فاریاب از نبود سردخانه و بازار داخلی شکایت دارند

شماری از باغداران در ولایت فاریاب از نبود بازار داخلی برای محصولات زراعتی شان ابراز نگرانی کرده و می‌گویند که حاصلات باغ‌های‌شان نسبت به سال‌های قبل افزایش یافته است؛ اما نبود بازار مناسب و سردخانه آنان را  مثل سال‌های قبل متضرر خواهند کرد.

آزادبیگ رسولی
26 جوزا 1401
باغداران در فاریاب از نبود سردخانه و بازار داخلی شکایت دارند

احمد مسعود رحمانی، یکی از باغداران ولسوالی قیصار ولایت فاریاب به کلید می‌گوید که حاصلات باغ‌های میوه نسبت به سال‌های قبل بهتر است؛ اما نبود مارکیت برای فروش حاصلات شان، او و سایر باغداران را نگران کرده است.

به گفته او،  یکی دیگر از مشکلات باغداران نبود سردخانه است که همه‌ساله خسارات هنگفتی بر آنان وارد می‌کند.

حاجی قمرالدین و نظام‌الدین دوتن از باغداران دیگر در ولایت فاریاب نیز از نبود سردخانه برای نگهداری حاصلات باغ‌های شان شکایت داشته و می‌افزایند که از یک‌سو خرابی راه‌های مواصلاتی ولسوالی‌ها با مرکز و از سوی دیگر نبود بازار داخلی، باغداران این ولایت را متضرر ساخته است.

آنان از مسئولان ریاست زراعت این ولایت می‌خواهند که برای ساخت سردخانه در فاریاب اقدام کنند.

در عین‌حال مولوی نورالهدا متوکل، معاون ریاست زراعت ولایت فاریاب وجود این مشکلات سد راه باغداران را می‌پذیرد.

او می‌افزاید، کارساخت یک سردخانه معیاری که در حکومت قبلی، 20 درصد کار آن پیش رفته بود و با تحولات اخیر متوقف شد، دوباره آغاز خواهد شد.

به گفته معاون ریاست زراعات ولایت فاریاب، آنان در تلاش اند تا کارساخت این سردخانه در سال جاری به اتمام رسیده و در خدمت باغداران قرار گیرد.

باغداران ولایت فاریاب می‌گویند که حاصلات میوه‌های انگور و شفتالوی ولسوالی قیصار٬ گیلاس و آلوبالوی ولسوالی گرزیوان و سیب ولسوالی کوهستان، از بهترین محصولات باغداران در سطح کشور است.

کلیدگروپ را در تویتر و فیس بوک دنبال کنید
طراحی و توسعه توسط تکشارک - Copyright © 2022

Copyright 2022 © TKG: A public media project of DHSA