ads

بازداشت بیش از 90 تن به اتهام جرایم مختلف طی دو هفته اخیر در بلخ

مقام‌های امنیتی امارت اسلامی در بلخ از دستگیری 91 تن به اتهام ارتکاب جرایم مختلف جنایی، طی دو هفته اخیر خبر داده اند.

نبی‌زاده
22 ثور 1401
بازداشت بیش از 90 تن به اتهام جرایم مختلف طی دو هفته اخیر در بلخ

مولوی عبدالحی عابد، آمر امنیت قومندانی امنیه بلخ در صحبت با کلید می‌گوید که در این اواخر جرایم جنایی در سطح شهر مزارشریف، کاهش یافته و متخلفین از سوی نیروهای امارت اسلامی مورد پیگرد جدی قرار می‌گیرند.

او می‌افزاید که این افراد، به اتهام سرقت‌های مسلحانه، قتل و اختطاف از سوی نیروهای امنیتی دستگیر و دوسیه‌های آنان به ارگان‌های عدلی و قضایی فرستاده شده است.

«در دو هفته گذشته کم‌ترین واقع جنایی را در بلخ داشتیم و طی همین مدت 91 تن مجرمان خطرناک را به ا‌تهام ارتکاب جرم‌های مختلف دستگیر کردیم که تمام شان به ارگان‌های عدلی و قضایی سپرده خواهند شد.»

از سوی‌هم شماری از باشنده‌های شهر مزارشریف، با آن‌که از اوضاع امنیتی رضایت دارند؛ اما از مسئولان می‌خواهند که عاملان جرایم جنایی را شناسایی و به کیفر برسانند.

خالد، یک تن از باشنده‌های شهر مزارشریف، به کلید می‌گوید که قتل‌های هدف‌مند و انفجارها هنوز هم یکی از نگرانی‌های جدی برای مردم است و مسؤلان امنیتی باید عاملان این رویدادها را شناسایی و مجازات کنند.

«در این اواخر امنیت بهتر شده و از طرف شب به فکر آرام به طرف خانه می‌رویم. برخی رویدادهای دزدی و قتل‌های هدفمندی که صورت می‌گیرد از امارت می‌خواهیم جلو چنین رویدادها را نیز بگیرند.»

در همین‌حال، نعمان یکی دیگر از باشنده‌های این شهر، از مسئولان امنیتی می‌خواهد که نیروهای امنیتی امارت اسلامی را ملبس با یونیفورم سازند تا جلو استفاده جویی‌ها گرفته شود.

«خواست ما از نیروهای امارت اسلامی همین است که یونیفورم منظم داشته باشند تا از افراد استفاده جو تفکیک شوند.»

گفتنی است که هرچند شهر مزارشریف در هفته‌های اخیر ماه مبارک رمضان شاهد رویدادهای بزرگ امنیتی بود؛ اما در روزهای اخیر باشنده‌گان این شهر از تامین امنیت ابراز رضایت نموده و از نیروهای امارت اسلامی می‌خواهند تا در این مورد بیشتر از پیش توجه کنند.

کلیدگروپ را در تویتر و فیس بوک دنبال کنید
طراحی و توسعه توسط تکشارک - Copyright © 2023

Copyright 2022 © TKG: A public media project of DHSA