ads

باشنده‌های ولسوالی بلخاب ولایت سرپل، از ظلم افراد زورمند شکایت دارند

شماری از باشنده‌های ولسوالی بلخاب ولایت سرپل، طی همایش اعتراضی در مقابل کمیسیون مستقل حقوق بشر زون شمال جمع گردیده و خواهان محاکمه افراد مسلح غیرمسوول‌اند که 4 تن از نزدیکان آنان را به قتل رسانده‌اند.

جواد نبی‌زاده
18 حمل 1400
باشنده‌های ولسوالی بلخاب ولایت سرپل، از ظلم افراد زورمند شکایت دارند

آنان ادعا دارند که نزدیک به یک سال قبل، افراد مسلح وابسته به وکیل مجاهدزاده، چهار تن از نزدیکان آنان را به قتل رسانده و حکومت محلی سرپل به مشکل آنان رسیده‌گی نمی‌کند.

بادام، یک تن از اعتراض‌کننده‌گان، ادعا دارد که برادرش توسط این افراد به قتل رسیده و اکنون از روی مجبوریت خانه‌های شان را ترک نموده و در شهر مزارشریف، بی‌جا شده‌اند.

اعتراض کنندگان می گویند که از گذشته های دور با این افراد خصومت های حزبی و منطقه‌یی داشته و اکنون زندگی را برای آنان دشوار ساخته است.

سید چمن، یکی دیگر از اعتراض‌کننده‌گان می‌گوید که طی سال‌های اخیر، نزدیک به صد خانواده از روستای آنان، به دلیل زورگویی‌های افراد مسلح غیرمسوول در شهر مزارشریف، بی‌جا شده و اکنون روزگار مناسب در این‌جا ندارند.

سید قاسم، فردی که ادعا دارد از سوی افراد وکیل مجاهدزاده مورد لت‌وکوب قرار گرفته، خواهان تطبیق قانون و به کیفررساندن عاملان این جنایت‌ها است.

مسوولان کمیسیون مستقل حقوق بشر زون شمال می‌گویند که شکایت این افراد را به مقام ولایت سرپل شریک ساخته و تا حال جواب آن را دریافت نکرده‌اند.

غلام ربانی فرید، سرپرست این کمیسیون می‌گوید که کارمندان آنان در تلاش‌اند تا از طریق مقام ولایت، مشکل آنان را بررسی نموده و به آن رسیده‌گی نمایند.

با تلاش‌های مکرر خواستیم دیدگاه مقام ولایت سرپل را در پیوند به ادعای این افراد با خود داشته باشیم؛ اما مسوولان محلی این ولایت حاضر به صحبت نشدند.

 

 

 

 

کلیدگروپ را در تویتر و فیس بوک دنبال کنید
طراحی و توسعه توسط تکشارک - Copyright © 2021

Copyright 2020 © TKG: A public media project of DHSA