ads

روند تطبیق واکسین کرونا در افغانستان آغاز شد

روند تطبیق واکسین کرونا در افغانستان، با تزریق آن به سه تن از نیروهای امنیتی و دفاعی، یک کارمند صحی و یک کارمند رسانه‌یی، امروز سه‌شنبه (5 حوت) به‌گونه رسمی آغاز شد.

نویسنده: جمشید مجددی
5 حوت 1399
روند تطبیق واکسین کرونا در افغانستان آغاز شد

وحیدالله مجروح؛ سرپرست وزارت صحت عامه، در برنامه‌ آغاز روند تطبیق واکسین کرونا، از هند به‌خاطر کمک واکسین کرونا به افغانستان، قدردانی کرد.
مجروح، تطبیق عادلانه واکسین را بزرگترین مسوولیت‌ وزارت صحت عامه خوانده، از تمام اقشار جامعه خواست تا از این روند، نظارت کنند.
در همین حال رئیس جمهور غنی، با اشاره به شیوع انواع جدید ویروس کرونا، تاکید کرد که خطر این ویروس، هنوز هم برطرف نشده است.
غنی، در مراسم آغاز روند تطبیق واکسین کرونا گفت، هدایت اعمار یک منار را داده که در آن، نام‌های کارمندان صحی که در زمینه مبارزه با ویروس کرونا جان خود را از دست داده‌اند، درج خواهد شد.
کشور هند، 500 هزار دوز واکسین کرونای تولید شده در این کشور را برای افغانستان کمک کرده که بر اساس معلومات وزارت صحت عامه، قرار است با استفاده از آن، 250 هزار تن واکسین شوند.
این درحالی‌ست که از ماه حوت سال گذشته تا کنون، بیش از 55 هزار و 646 تن در افغانستان، به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که از این میان، حدود 2 هزار و 435 تن، جان خود را از دست داده‌اند.

کلیدگروپ را در تویتر و فیس بوک دنبال کنید
طراحی و توسعه توسط تکشارک - Copyright © 2021

Copyright 2020 © TKG: A public media project of DHSA