ads

شهریان کابل از پرچوی‌های بی‌مورد برق، شکایت دارند

همه‌ساله با سردشدن هوا و فصل زمستان پرچوی‌های برق در  پایتخت آغاز می‌شود که باشنده‌های کابل از این  مشکل همواره شکایت دارند و می‌گویند که اکثر اوقات برق ندارند.

لیلا نورانی
1 قوس 1399
شهریان کابل از پرچوی‌های بی‌مورد برق، شکایت دارند

 

 

آنان از مسوولان شرکت برشنا می‌خواهند که به این مشکل رسیده‌گی کرده و موضوع پرچوی برق را برای همیشه پایان دهند.

ثنا امیری؛ یک‌تن از باشنده‌های شهر کابل، شرکت برشنا را در قسمت توضیح برق، متهم به بی‌توجهی می‌کند.

 به گفته‌ی وی، باشنده‌های کابل همه‌ساله با مشکل بی‌برقی رو به رو می‌شوند؛ اما مسوولان شرکت برشنا در این مورد پاسخ‌گو نیستند.

در همین حال نعمت‌الله؛ یکی دیگر از باشنده‌های ناحیه هفتم شهر کابل نیز از نبود برق در منطقه‌ی شان شکایت دارد.

 وی می‌گوید که از سه روز به این‌سو برق ندارند.

به گفته‌ی نعمت‌الله، همه‌ساله شرکت برشنا برای مردم وعده‌هایی را می‌سپارد؛ اما تا هنوز به هیچ یک از وعده‌هایش عمل نکرده‌است.

وی نهایی‌نشدن پروژه‌ی برق سولری را یکی از وعده‌های عمل‌ناشده‌ی اداره برشنا می‌داند.

از سویی هم، وحیدالله توحیدی؛ سخنگوی شرکت برشنا در صحبتی با رادیو کلید می‌گوید که این شرکت در چند شب گذشته از جانب برق ازبکستان با مشکلات تخنیکی مواجه بوده‌است که به زودترین فرصت حل خواهد شد.

به گفته‌ی وی، هر زمانی‌که از جانب این کشور مشکل برق حل گردید، 450 میگاوات برق برای شهر کابل بوده و براساس تقسیم اوقاتی که از سوی این شرکت در اختیار مردم قرار داده می‌شود، در جریان 24 ساعت مردم  بخش‌های مختلف پایتخت حداکثر 15 ساعت از نور برق مستفید خواهند شد.

پرچوی‌های طولانی مدت برق در شهر کابل علاوه بر این‌که شهروندان کشور را با مشکلات فراوانی مواجه می‌کند، تعدادی از شهروندان در نبود برق از جنراتور استفاده می‌کنند که سبب آلوده‌گی هوا و محیط زیست می‌شود.

به گفته‌ی کارشناسان محیط زیست، استفاده از جنراتورها سطح آلوده‌گی هوا را افزایش داده و باعث مشکلات شدید در سلامت محیط زیست می‌شود.

 

 

 

 

 

کلیدگروپ را در تویتر و فیس بوک دنبال کنید
طراحی و توسعه توسط تکشارک - Copyright © 2020

Copyright 2020 © TKG: A public media project of DHSA