ads

جو بایدن در ایالت جورجیا پیروز شد

وزیر امور داخلی ایالت جورجیا عصر روز جمعه ۳۰ آعقرب به طور رسمی پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری این ایالت را با اختلاف ۱۲ هزار و ۶۷۰ رای تایید کرد.

عبدالمالک عطش
1 قوس 1399
جو بایدن در ایالت جورجیا پیروز شد

براد رافنسپرگ، وزیر امور داخلی ایالت جورجیا که جمهوریخواه است، روز جمعه گفت، این ارقام نتیجه رای مردم است، نتیجه تصمیم وزیر امور داخلی ایالت یا دادگاه و یا ستادهای انتخاباتی دو نامزد نیست.
برایان كمپ، فرماندار جورجیا که یك جمهوریخواه است هم گفت، براساس قانون او من ملزم بوده تا نتیجه انتخابات را رسما تایید کند.
پیروزی جو بایدن در ایالت جورجیا که ۱۶ رای الکترال دارد، به این دلیل دارای اهمیت است که این اولین بار است، یک نامزد دموکرات از سال ۱۹۹۲ تاکنون در این ایالت به پیروزی می‌رسد.
با تایید پیروز جو بایدن در انتخابات جورجیا تعداد آرای الکترال وی به ۳۰۶ رسید و دونالد ترامپ ۲۳۲ رای الکترال دارد. حد نصاب پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا کسب ۲۷۰ رای الکترال است.
این در حالی‌ست که دونالد ترامپ راهبردی را در پیش گرفته تا قانونگذاران جمهوری‌خواه ایالتی در ایالت‌های میشیگان و پنسیلوانیا را ترغیب کند که نتیجه انتخابات در این دو ایالت را تایید نکنند.
براساس نتایج اعلام شده جو بایدن در انتخابات میشیگان و پنسیلوانیا به پیروزی رسیده‌است.

کلیدگروپ را در تویتر و فیس بوک دنبال کنید
طراحی و توسعه توسط تکشارک - Copyright © 2020

Copyright 2020 © TKG: A public media project of DHSA