ads

ولسی‌جرگه، وضعیت در ولایت هلمند را نگران کننده خواند

شماری از نمایندگان مردم در ولسی جرگه می گویند، جنگ میان نیروهای امنیتی افغان و گروه طالبان در ولایت هلمند،از چهار روز به‌اینسو ادامه دارد که با گذشت هر روز شدیدتر می‌شود.

نویسنده: خیرالبنات سادات
23 میزان 1399
ولسی‌جرگه، وضعیت در ولایت هلمند را نگران کننده خواند

نماینده‌گان مردم هشدار می دهند، در صورتی‌که به وضعیت امنیتی این ولایت رسیده‌گی و نیروهای افغان، تمویل و تجهیز نشوند، دامنه این جنگ گسترده‌تر خواهد شد.
نسیمه نیازی؛ نماینده مردم هلمند در ولسی جرگه، در جلسه امروز چهارشنبه (23 میزان) این جرگه گفت که هزاران خانواده، از ولسوالی‌ها، به مرکز این ولایت بی‌جا شده‌اند.
به گفته وی، تا کنون از طرف حکومت و نهادهای امداد رسان، به آنان کمک نشده است.
نیازی، از حکومت ونهاد‌های کمک رسان ملی و بین المللی خواست تا کمک‌های عاجل و اولیه را به بی‌جا شده‌گان این ولایت برسانند.
درهمین حال سید احمد سیلاب؛ نماینده مردم کندهار در ولسی جرگه می گوید، در اثر حمله‌های تهاجمی طالبان در ولایت هلمند، بیش از چهارهزار خانواده، آواره شده‌اند که به کمک های اولیه نیاز دارند.
از سویی هم میر رحمان رحمانی؛ رییس ولسی جرگه، به کمیسیون‌های امنیتی و دفاعی وظیفه سپرد تا مسوولان نهادهای امنیتی را در یک جلسه فوق العاده، به این جرگه فراخوانند.
با این همه شینکی کروخیل؛ عضو ولسی جرگه، از جامعه جهانی و ایالات متحده امریکا می خواهد که بالای طالبان و حامیان شان فشارو آورند تا از کشتار مردم بی‌گناه، دست بردارند.
با افتتاح رسمی مذاکرات صلح در دوحه و دیدارهای هیئت‌های مذاکره کننده دو طرف، امیدواری‌ها بر این بود که از شدت جنگ و خشونت‌ها در افغانستان کاسته شود.
اما افزایش درگیری‌ها و حمله‌ها تهاجمی گروه طالبان بر شهرها، این امیدهای مردم را به یاس مبدل کرده است.

 

 

کلیدگروپ را در تویتر و فیس بوک دنبال کنید
طراحی و توسعه توسط تکشارک - Copyright © 2020

Copyright 2020 © TKG: A public media project of DHSA