ads

جعفری: آماده‌گی‌ها برای مبارزه با موج دوم ویروس کرونا گرفته شده است

مقام‌های وزارت صحت عامه با ابراز نگرانی از احتمال آغاز موج دوم شیوع ویروس کرونا در کشور می‌گویند که آماده‌گی‌ها برای مبارزه با موج دوم بیماری کووید-19، گرفته شده است.

نویسنده: مقدس هاشمی
27 سرطان 1399
جعفری: آماده‌گی‌ها برای مبارزه با موج دوم ویروس کرونا گرفته شده است
عکس از شبکه‌های اجتماعی

معصومه جعفری؛ معاون سخنگوی وزارت صحت عامه به کلید می‌گوید که به‌هدف مبارزه با موج دوم ویروس کرونا، بخشی از شفاخانه جمهوریت در شهر کابل، برای افراد مبتلا به این ویروس اختصاص داده شده است.
وی می‌گوید که وزارت صحت عامه، برنامه آگاهی‌دهی را در مورد موج دوم ویروس کرونا در افغانستان نیز آغاز کرده است.
در همین حال، رییس بخش معافیت کتلوی وزارت صحت عامه موج دوم شیوع ویروس کرونا را خطرناک خوانده و روی رعایت توصیه‌های صحی تاکید می‌کند.
غلام دستگیر نظری؛ در صحبت با کلید گفت، در صورتی‌که مردم فاصله‌های اجتماعی را رعایت ننموده و ماسک استفاده نکنند، مرگ و میر موج دوم شیوع ویروس کرونا، بیشتر خواهد بود.
با این همه، وزارت مالیه می‌گوید که تا کنون بودجه خاصی، برای مبارزه با موج دوم شیوع ویروس کرونا در افغانستان، در نظر گرفته نشده است.
شمروز خان مسجدی؛ سخنگوی این وزارت می‌گوید که وزارت صحت عامه، برای مبارزه با موج دوم ویروس کرونا، درخواست بودجه نکرده است.
وی می‌افزاید، در صورت تقاضای وزارت صحت عامه، در این زمینه اقدام خواهد شد.
نگرانی ها از سوی وزارت صحت عامه در زمینه موج دوم ویروس کرونا در افغانستان در حالی مطرح می‌شود که محدودیت‌ها بر گشت‌وگزار در شهرهای مختلف به‌شمول کابل برداشته شده و رفت‌وآمد مردم به حالت عادی برگشته است.

کلیدگروپ را در تویتر و فیس بوک دنبال کنید
طراحی و توسعه توسط تکشارک - Copyright © 2021

Copyright 2020 © TKG: A public media project of DHSA