ads

کارمندان گمرک هرات از وجود تهدیدات امنیتی در شاهراه هرات-اسلام‌قلعه ابراز نگرانی می‌کنند

شماری از کارمندان گمرک ولایت هرات در یک تجمع اعتراض از تهدیدات امنیتی در مسیر شاهراه هرات-اسلام قلعه، ابراز نگرانی ‌کردند.

نویسنده: سمیه ولی‌زاده
14 سرطان 1399
کارمندان گمرک هرات از وجود تهدیدات امنیتی در شاهراه هرات-اسلام‌قلعه ابراز نگرانی می‌کنند

آنان مسوولان محلی و امنیتی را در زمینه تامین امنیت این مسیر به کم توجه‌ی متهم کرده، می‌گویند که کارمندان گمرک هرات، قادر به انجام وظایف خود نیستند.
این معترضان از اداره محلی هرات می‌خواهند که به نهادهای امنیتی هدایت دهد تا طرح جدی را برای بهبود وضعیت امنیتی این شاهراه روی دست گیرند.
این کارمندان گمرک هشدار می‌دهند که در صورت ادامه تهدیدات امنیتی، آنان دیگر به وظایف خود حاضر نخواهند شد که این نیز می‌تواند باعث کاهش عواید گمرک هرات شود.
در همین حال حمدالله همدرد؛ رییس گمرک هرات تهدیدات امنیتی در مسیر شاهراه هرات-اسلام قلعه را یکی از چالش‌های اساسی عنوان می‌کند.
وی تاکید دارد که در جریان سه ماه اخیر، دست‌کم ۲۰ تن از کارمندان گمرک و تاجران در این شاهراه ترور، اختطاف و یا به قتل رسیده‌اند.
رییس گمرک هرات معتقد است که در نا امنی‌های این مسیر شبکه‌های مافیایی نیز دخیل‌اند.
این در حالیست که مسوولان محلی هرات از کوتاه‌کردن دست شبکه‌های مافیایی در امور گمرکی سخن می‌زنند.
سیدوحید قتالی؛ والی هرات می‌گوید که شبکه‌های مافیایی به هدف گسترش فساد و به‌دست آوردن سود بیشتر در تلاش‌اند تا مسیر گمرک را نا امن بسازند.
آقای قتالی تاکید دارد که جهت مبارزه با فساد اداری و تامین امنیت این مسیر، اقدامات جدی طرح و عملی می‌شود.
در همین‌حال عبدالاحد ولیزاده؛ سخنگوی قومندانی امنیه هرات نیز از تدابیر خاص امنیتی در مسیر شاهراه هرات-اسلام قلعه اطمینان می‌د‌هد و می‌گوید که از این به کارمندان گمرک و تاجران پیشنهاد شده است که با هماهنگی پولیس از این شاهراه رفت و آمد نمایند.
گمرک هرات از چمشه‌های مهم عایداتی افغانستان دانسته می‌شود، اما براساس معلومات مسوولان این اداره، نفوذ شبکه‌های مافیایی در گمرک و گسترش فساد سبب شده که این اداره در سال جاری، میلیون‌ها افغانی کسر عواید داشته باشد.

کلیدگروپ را در تویتر و فیس بوک دنبال کنید
طراحی و توسعه توسط تکشارک - Copyright © 2023

Copyright 2022 © TKG: A public media project of DHSA