ads

طالبان از دیدارهای جداگانه ملابرادر با طرف‌های ایرانی و آمریکایی، خبر داده‌اند

سهیل شاهین؛ سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر، در حساب تویترش نگاشته است که ملا برادر آخند؛ معاون طالبان با محمد ابراهیم طاهریان؛ نماینده‌ی ویژه ایران برای افغانستان از طریق ویدیوکنفرانس دیدار کرده‌است.

خیرالبنات سادات
10 سرطان 1399
طالبان از دیدارهای جداگانه ملابرادر با طرف‌های ایرانی و آمریکایی، خبر داده‌اند

به گفته‌ی وی، هردو طرف در مورد پناهجویان افغان در ایران، مسایل مرزی، مذاکرات بین‌الافغانی به رهبری افغان‌ها و اوضاع فعلی افغانستان صحبت کرده‌اند.
همچنان سهیل شاهین در تویت دیگری نوشته که ملا برادر آخند؛ معاون سیاسی این گروه با مایک پمپیو؛ وزیر خازجه آمریکا نیز از طریق ویدیوکنفرانس دیدار و روی اجرایی‌شدن توافق‌نامه دوحه و خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان صحبت کرده‌است.
با این حال، زلمی خلیل‌زاد، در ادامه‌ی مذاکرات صلح افغانستان به قطر، پاکستان و ازبکستان سفر می‌کند.
وزارت خارجه آمریکا از آغاز دور جدید سفرهای خلیل‌زاد؛ نماینده وزارت خارجه این کشور برای افغانستان، خبر داده‌است.
در بیانیه‌ی وزارت خارجه آمریکا آمده‌است که آقای خلیل‌زاد در این سفرها خواستار حمایت از همه افغان‌ها برای اجرای تعهدات باقی‌مانده‌ی خود پیش از مذاکرات بین‌الافغانی به ویژه کاهش خشونت‌ها و آزادی به موقع زندانیان خواهد شد.
آگاهان امور اما آغاز سفرهای جدید خلیل‌زاد را، تکراری با آجندای مشابه می‌دانند.
دین محمد جاوید؛ آگاه امور سیاسی می‌گوید که آقای خلیل‌زاد با سفر به ازبکستان می‌خواهد، کشور را متقاعد بسازد که صلح با طالبان، مقدمه‌ای برای آغاز تهدید داعش نخواهد بود.
به باور وی، سفر آقای خلیل‌زاد به این کشورها نمی‌تواند روی پروسه صلح در افغانستان نتایج ملموس و اثرگذار در قبال داشته باشد.
این در حالی‌ست که همزمان با ادامه‌ی رویدادهای هراس‌افگنانه، رییس جمهورغنی می‌گوید که باید برای تامین صلح پایدار در کشور، خشونت‌های طالبان پایان یابد.

کلیدگروپ را در تویتر و فیس بوک دنبال کنید
طراحی و توسعه توسط تکشارک - Copyright © 2020

Copyright 2020 © TKG: A public media project of DHSA