ads

یک تاجر در مزارشریف می‌خواهد قیمت آرد و روغن را 20 درصد کم‌تر از بازار بفروشد

یک تاجر ملی به روز چهارشنبه، آرد و روغن را در چهار گوشه‌ی شهر مزارشریف، 20 فیصد کم‌تر از نرخ بازار به فروش گذاشته است.

جواد نبی‌زاده
14 جوزا ,1399
یک تاجر در مزارشریف می‌خواهد قیمت آرد و روغن را 20 درصد کم‌تر از بازار بفروشد

او می‌گوید، این اقدام برای رعایت نمودن منع گشت‌وگذار در داخل شهر صورت گرفته است و از باشنده‌گان این ولایت می‌خواهد که به توصیه‌های صحی سازمان صحی جهان توجه نموده و مانع رشد ویروس در جامعه شوند.
حاجی مایل؛ یک‌تن از تاجران ملی که این اقدام را روی دست گرفته می‌گوید، برنامه‌ی فروش آرد و روغن به قیمت پایین تا ختم دوره‌ی قرنطین ادامه داشته و چندین موتر همه‌روزه در نقاط مختلف شهر برای فروش فرستاده خواهد شد.
در همین حال، آرش یونسی؛ رییس اتاق تجارت و صنایع ولایت بلخ از این اقدام تاجر ملی ستایش نموده و از همه تاجران می‌خواهد که در چنین شرایط حساس و دشوار که مردم قرار دارند با آنان همکاری نموده و جلو احتکار و قیمت‌فروشی را در کشور بگیرند.
آقای یونسی می‌گوید، این اقدام تاثیر خوبی روی کاهش بهای مواد اولیه در بازار داشته و افراد می‌توانند نیازمندی‌های شان را با قیمت نازل خریداری نمایند.
با این حال، شماری از باشنده‌گان شهر مزارشریف که برای خریداری مواد اولیه آمده‌اند می‌گویند، این اقدام تاجران کمک خوبی به آنان نموده و اکنون می‌توانند یک بخشی از نیازمندی‌های شان را با قیمت نازل خریداری کنند.
اما آنان از حکومت می‌خواهند، مواد اولیه‌ای که به قیمت نازل از سوی تاجران به فروش رسانده می‌شود، بررسی گردد تا مبادا مشکل در کیفیت آن وجود داشته باشد.
مسوولان می‌گویند که از اعلان نخستین روزهای قرنطین تا کنون، تاجران ملی برای نزدیک به 30 هزار خانواده‌ی نیازمند در داخل شهر مزارشریف، مواد غذایی کمک نموده‌اند.

کلیدگروپ را در تویتر و فیس بوک دنبال کنید
طراحی و توسعه توسط تکشارک - Copyright © 2020

Copyright 2020 © TKG: A public media project of DHSA