ads

ولسی جرگه: یک هیات شش نفری برای بررسی قضیه قتل آمر تشکیل می‌گردد

میررحمن رحمانی؛ رییس ولسی جرگه می‌گوید که هیئاتی که از حکومت غرض بررسی قضیه‌ی قتل آمر ستار تعین شده است صرف جنبه‌ی کمپاینی دارد.

نویسنده: Atash
3 دلو 1398

میررحمن رحمانی؛ رییس ولسی جرگه می‌گوید که هیئاتی که از حکومت غرض بررسی قضیه‌ی قتل آمر ستار تعین شده است صرف جنبه‌ی کمپاینی دارد.
آقای رحمانی افزود، آنان به منظور روشن‌شدن این دسیسه، هیات حقیقت‌یاب را تعیین کرده‌اند تا جنبه‌های پنهانی این قضیه را به مردم روشن نمایند.
اما برخی از نماینده‌گان مجلس، در واکنش به تعیین هیات حقیقت‌یاب از سوی ولسی جرگه می‌گویند که تعیین این هیات خلاف قانون و در مغایرت به حکم صریح رییس جمهور است.
حبیب افغان؛ نماینده‌ی کوچی‌ها در ولسی جرگه، رییس این مجلس را به همدستی در قتل آمرستار متهم کرده، می‌گوید، نتیجه‌ی هیات حقیقت‌یاب حکومت نشان می‌دهد که میررحمن رحمانی ذریعه تماس تلفونی حکم دستگیری آمر ستار را داده است و اکنون مانع کار کمیسیون حقیقت‌یاب می‌شود.
از سویی هم، میرداد نجرابی؛ عضو هیات حقیقت‌یاب حکومت می‌گوید که آنان در حال بررسی قضیه قتل آمر ستار اند و موضوع را به گونه‌ی همه‌جانبه بررسی می‌کنند.
نجرابی افزود که هرگاه این موضوع از چندین مجرا بررسی شود نه تنها که قضیه روشن نمی‌شود بل یک نوع سردرگمی ایجاد خواهد شد.
با این حال، عبدالظاهر سالنگی؛ نماینده مردم پروان در ولسی جرگه و عضو هیات حقیقت‌یاب از سوی این مجلس می‌گوید که این هیات بنابر تقاضا مردم پروان ایجاد شده است.
وی افزود که این هیات به گونه‌ی بی‌طرفانه موضوع را ارزیابی می‌کند و هیچ حرکتی مانع کار آن‌ها شده نمی‌تواند.
گفتنی‌ست که آمر ستار یکی از قومندانان پیشین جهادی بود که چندی پیش در جریان یک حمله‌ی شبانه ریاست امنیت ملی در مربوطات ناحیه یازدهم شهر کابل با چهارتن از اعضای خانواده‌اش کشته شد.

کلیدگروپ را در تویتر و فیس بوک دنبال کنید
طراحی و توسعه توسط تکشارک - Copyright © 2020

Copyright 2020 © TKG: A public media project of DHSA