ads

رونق بازار صنایع دستی در ولایت بامیان

زنان تجارت‌پیشه از خرید و فروش صنایع دستی در ولایت بامیان خوشبین‌اند و همچنان خواهان حمایت دولت و موسسات همکار شدند. صنایع دستی یکی از صنایع بومی و محلی در این ولایت بوده و دارای قدامت تاریخی چندین‌هزارساله است که توسط زنان در روستاها تهیه می‌گردد. زنان تجارت‌پیشه می‌گویند که کمبود امکانات از مشکلات عمده‌ی […]

نویسنده: Abdul Malik Atash
11 قوس ,1398
رونق بازار صنایع دستی در ولایت بامیان
زنان تجارت‌پیشه از خرید و فروش صنایع دستی در ولایت بامیان خوشبین‌اند و همچنان خواهان حمایت دولت و موسسات همکار شدند.

زنان تجارت‌پیشه از خرید و فروش صنایع دستی در ولایت بامیان خوشبین‌اند و همچنان خواهان حمایت دولت و موسسات همکار شدند.
صنایع دستی یکی از صنایع بومی و محلی در این ولایت بوده و دارای قدامت تاریخی چندین‌هزارساله است که توسط زنان در روستاها تهیه می‌گردد. زنان تجارت‌پیشه می‌گویند که کمبود امکانات از مشکلات عمده‌ی آنان می‌باشد.
نسیمه و زهر و حمیرا می‌گویند: “ده‌ها زن در مرکز و ولسوالی‌های بامیان مصروف تهیه صنایع دستی می‌باشند و آن را در بازارچه‌ی هنر و نمایشگاه‌های محلی، ملی و بین‌المللی به نمایش می‌گذارند”. توریستان از قیمت و کیفیت صنایع دستی بامیان راضی‌اند.
سیما و شریفه نیز می‌گویند: “در طی 18 سال گذشته حضور زنان در بخش‌های مختلف پُررنگ شده است”. به گفته‌ی مسوولان محلی، بیش از 40 انجمن و اتحادیه زنان تجارت‌پیشه در این ولایت فعال است که ده‌ها خانم در این نهادها مصروف کار می‌باشند.
کارشناسان می‌گویند که کارکردن زنان در ادارات دولتی، موسسات و مخصوصاً در بخش‌های تجارت به اقتصاد خانواده‌ها کمک می‌کنند و همچنان سبب پایین‌آمدن خشونت در جامعه می‌شود.

 

کلیدگروپ را در تویتر و فیس بوک دنبال کنید
طراحی و توسعه توسط تکشارک - Copyright © 2020

Copyright 2020 © TKG: A public media project of DHSA