ads

نماینده ملکی ناتو: امیدوارم گفتگو های صلح در آینده های نزدیک از سر گرفته شود

نیکولاس کی نماینده ملکی ناتو در افغانستان از حمایت و پشتیبانی نیروهای ناتو از برگزاری انتخابات و شروع دوباره گفتگو های صلح در آینده نزدیک خبرداده است.

نویسنده: Abdul Malik Atash
26 سنبله ,1398
نماینده ملکی ناتو: امیدوارم گفتگو های صلح در آینده های نزدیک از سر گرفته شود

نیکولاس کی نماینده ملکی ناتو در افغانستان از حمایت و پشتیبانی نیروهای ناتو در تامین امنیت انتخابات اطمینان داده و ابراز امیدواری نمود که مذاکرات صلح میان هیات امریکایی و گروه طالبان در آینده های نزدیک از سر  گرفته شود.

نماینده ملکی ناتو روز گذشته (دوشنبه،25 سنبله) طی نشست خبری در شهر مزار شریف گفت که او امیدوار است وقفه ای که در روند مذاکرات صلح با طالبان بوجود آمده است، موقتی باشد و دو طرف دوباره گفتگوها را آغاز نمایند.

او هم چنان افزود:« تامین صلح در افغانستان یک نیاز جدی است و ناتو  تلاش دارد تا برای آمدن صلح دایمی در افغانستان شرایط مناسب را مساعد سازد.»

به گفته او نیروهای ناتو برای برگزاری انتخابات امن در افغانستان در کنار سربازان امنیتی افغان بوده واین نیروها با تمام امکانات به گروه های مخالف مسلح دولت اجازه فعالیت و تحرک را نخواهند داد.

نماینده ملکی ناتو هم چنان تاکید ورزید که ناتو به حمایت از نیروهای امنیتی افغان، فراهم سازی کمک، مشوره دهی، و ماموریت نظامی در این کشور تا تامین شدن صلح و ثبات در افغانستان ادامه می دهد.

نماینده ملکی ناتو در افغانستان در حالی از شروع مذاکرات ابراز امیدواری می کند که مذاکرات صلح میان هیات امریکایی و گروه طالبان حدود دو هفته قبل بدلیل حمله انتحاری گروه طالبان در کابل که در آن 12 تن بشمول یک سرباز امریکایی جان باخت، از سوی دونالد ترامپ متوقف شد.

کلیدگروپ را در تویتر و فیس بوک دنبال کنید
طراحی و توسعه توسط تکشارک - Copyright © 2020

Copyright 2020 © TKG: A public media project of DHSA