ads

طالبان سه پایه آنتن شبکه مخابراتی را درهرات آتش زده اند

مسئولان ریاست مخابرات هرات از قطع خدمات شبکه سلام در ولایت‌های هرات و غور خبر میدهند.

نویسنده: Abdul Malik Atash
21 سنبله ,1398
طالبان سه پایه آنتن شبکه مخابراتی را درهرات آتش زده اند

مسئولان ریاست مخابرات هرات از قطع خدمات شبکه سلام در ولایت‌های هرات و غور خبر میدهند.

عاشق‌الله علیزایی، رئیس این اداره در مصاحبه با رادیو کلید هرات گفت که از روز سه شنبه همین هفته به دلیل تشدید تهدیدات امنیتی خدمات شبکه سلام در دو ولایت حوزه غرب قطع شده است.

آقای علیزایی بیان می‌دارد که در کنار این طی سال روان خورشیدی سه پایه آنتن مخابراتی مربوط به شبکه سلام در ولسوالی‌های ادرسکن، پشتون زرغون و کهسان هرات نیز از سوی گروه طالبان حریق گردید که بیشتر از 300 هزار دالر به این شبکه خساره مالی وارد شده است.

به گفته رئیس مخابرات هرات تامین امنیت شبکه‌های مخابراتی از مسئولیت‌های اصلی نیروهای امنیتی می‌باشد؛ اما تا اکنون به خاطر جلوگیری از تهدیدات امنیتی علیه این شبکه های  اقدام جدی از سوی این نیروها صورت نگرفته است.

براساس معلومات اداره مخابرات هرات به خاطر تهدیدات و هشدار گروه طالبان از چند ماه به اینسو هنگام شب در تمامی ولسوالی‌های این ولایت آنتن‎های شبکه‌های مخابراتی خصوصی هم غیر فعال می گردد.

عاشق الله علیزایی رئیس این اداره تاکید دارد که اخیرا با افزایش تهدیدات امنیتی فعالیت شبکه خصوصی مخابراتی را نیز بیشتر از قبل تحت تاثیر قرار داده است.

با این حال عبدالاحد ولی‌زاده سخنگوی پولیس هرات تامین امنیت شبکه‌های مخابراتی را دور از مسئولیت نیروهای امنیتی عنوان می‌کند.

آقای ولی‌زاده می‌گوید که مسئولیت امنیت این شبکه‌ها مربوط به نیروهای محافظت عامه می باشد و سربازان پولیس می‌توانند نیروهای محافظت عامه را همکاری نمایند.

توریالی طاهری، معاون شورای ولایتی هرات می‌گوید که قطع آنتن‌های مخابراتی به خصوص آنتن‌های شبکه سلام مردم را با چالش‌های جدی مواجه کرده است.

آقای طاهری می‌افزاید که ریاست مخابرات و نیروهای امنیتی باید جهت جلوگیری از تهدیدات علیه شبکه‌های مخابراتی دولتی و خصوصی هماهنگی دقیق داشته باشند؛ اما تا هنوز این کار انجام نشده است.

به گفته وی گروه طالبان به خاطر اخاذی بیشتر و کم‌توجهی مقام‌های حکومتی تهدیدات امنیتی را علیه خدمات شبکه‌های مخابراتی بیشتر از قبل افزایش داده‌اند.

از سوی هم شماری از شهروندان هرات از خدمات شبکه‌های مخابراتی خصوصی و دولتی راضی نیستند.

آنان می‌گویند که گروه طالبان از شبکه های مخابراتی اخاذی می‌نمایند و این شبکه‌ها به خاطر جبران خساره از کریدت‌های مشتریان خویش را سرقت می‌کنند.

این شهروندان هرات از مسئولان ریاست مخابرات می‌خواهند که به منظور جلوگیری از این معضلات میکانیزم جدی را روی دست گیرند.

هر چند پیش از این شبکه‌های مخابراتی خصوص بیشتر از سوی گروه طالبان تهدیدات می‌شدند اما حالا این تهدیدات علیه شبکه دولتی سلام تشدید یافته است.

کلیدگروپ را در تویتر و فیس بوک دنبال کنید
طراحی و توسعه توسط تکشارک - Copyright © 2020

Copyright 2020 © TKG: A public media project of DHSA