ads

ترامپ مذاکرات صلح با طالبان را متوقف ساخت

دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده امریکا روند مذاکرات صلح با گروه طالبان را لغو ساخت.

نویسنده: Abdul Malik Atash
17 سنبله 1398
ترامپ مذاکرات صلح با طالبان را متوقف ساخت

دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده امریکا روند مذاکرات صلح با گروه طالبان را متوقف ساخت.

رئیس جمهوری امریکا صبح امروز در تویتر خود نوشت که رئیس جمهور محمد اشرف غنی و نمایندگان گروه طالبان در حال آمدن به ایالات متحده هستند تا با او در کمپ دیوید دیدار و گفتگو نمایند؛ اما وی ملاقات را لغو و گفتگو های صلح را بدلیل خشونت طالبان متوقف ساخته است.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری امریکا نوشته است:«حمله طالبان به کابل که در آن یکی از بهترین سربازان ما و 11 غیر نظامی کشته شدند، منجر به این شد تا ملاقات را لغو و مذاکرات را متوقف سازم.»

ترامپ هم چنان افزوده است که اگر طالبان نمی توانند در جریان مذاکرات صلح آتش بس نمایند، پس آنان توان مذاکرات را ندارند و چند دهه دیگر آنان خواهند جنگید؟

از سوی هم صدیق صدیقی سخنگوی ریاست جمهوری در صفحه تویتر خود نوشته  است که دولت افغانستان موقف رسمی خود را در مورد انکشافات اخیر در پروسه صلح با طالبان به زودی اعلان می‌کند.

این در حالی است که نمایندگان ایالات متحده امریکا و گروه طالبان پس از 9 دور مذاکره در شهر دوحه قطر به امضای توافقنامه صلح نزدیک شده بودند و قرار بود پس از امضای این توافق مذاکرات بین الافغانی آغاز شود.

سهیل شاهین سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر شب گذشته در تویتر خود نوشت که تا اکنون درمورد مذاکرات بین الافغاتی فیصله نشده که در کجا صورت گیرد و امکان دارد مذاکرات بین الافغانی درکشورهای مختلف انجام شوند.

گفتنی است که حکومت افغانستان نیز روز پنجشنبه از پیامد های این توافق ابراز نگرانی نموده بود.

کلیدگروپ را در تویتر و فیس بوک دنبال کنید
طراحی و توسعه توسط تکشارک - Copyright © 2020

Copyright 2020 © TKG: A public media project of DHSA