ads

شبکه زنان: به انتخابات نسبت به صلح اولویت می دهیم

شبکه زنان افغان با تاکید به برگزاری انتخابات شفاف می گوید که برگزاری انتخابات برای انها نسبت به روند مذاکرات صلح در اولویت قرار دارد .

نویسنده: Abdul Malik Atash
31 اسد 1398
شبکه زنان: به انتخابات نسبت به صلح اولویت می دهیم

شبکه زنان افغان با تاکید به برگزاری انتخابات شفاف می گوید که برگزاری انتخابات برای انها نسبت به روند مذاکرات صلح در اولویت قرار دارد .

اعضای شبکه زنان افغان از حکومت و سیاسیون کشور می خواهند تا به خواست مردم و منافع ملی توجه کرده و  زمینه برگزاری انتخابات شفاف را مساعد سازند.

روشن سیرن عضو شبکه زنان افغان امروز (پنجشنبه، 31 اسد) در مراسم بر افراشتن بیرق به مناسبت صدمین سالگرد استراد استقلال کشور و صد سالگی نهضت زنان گفت هر چند برای انها انتخابات در اولویت قرار دارد؛ اما صلح را نیز با حفظ نظام جمهوری، قانون اساسی و حقوق ومدنی و سیاسی زنان می خواهند.

وی می گوید که زنان افغان به عقب بر نمی گردند وخواهان صلحی اند که در تمام تصمیم گیری های آن زنان شامل باشند.

در همین حال شفیقه حبیبی یکی دیگر از اعضای شبکه زنان افغان می گوید که زنان افغان نقش زیادی را در تاریخ افغانستان در بخش های انکشاف اقتصادی و ثبات در کشور ایفا نموده اند و باید در روند صلح نیز نقش بارز داشته باشند.

وی هم چنان با بیان اینکه ابتکار بر افراشتن بیرق  برای نخستین بار از سوی زنان صورت گرفته است افزود که این بزرگترین بیرق است که از سوی زنان افغان ساخته شده است.

با این حال محمد اشرف غنی رئیس جمهور کشور نیز به برگزاری انتخابات تاکید نموده و می گوید که انتخابات برگزار خواهد شد و دولت پابرجا خواهد بود.

به گفته رئیس جمهور غنی، مردم تصمیم خواهند گرفت که کی از آنان نمایندگی کند و اکنون زمانی نیست که تصمیم سرنوشت انتخابات افغانستان را کسی دیگری بگیرد .

این در حالیست که دور جدید سفر های زلمی خلیلزاد نماینده ویژه وزارت امور خارجه امریکا برای صلح افغانستان غرض تسهیل روند مذاکرات صلح با طالبان به روز سه شنبه آغاز شد.

کلیدگروپ را در تویتر و فیس بوک دنبال کنید
طراحی و توسعه توسط تکشارک - Copyright © 2020

Copyright 2020 © TKG: A public media project of DHSA