ads

رشد بی رویه جمعیت در کشورمسئولین را نگران ساخته است

مسئولان وزارت اقتصاد از رشد بی رویه نفوس در افغانستان ابراز نگرانی نموده و می افزایند که اگر رشد جمعیت متناسب با رشد اقتصادی در کشور نباشد سبب چالش های مصونیت غذایی، گسترش فقر، کمبود آب آشامیدنی، آلودگی هوا و محیط زیست، عدم آموزش درست و بیکاری خواهد شد.

نویسنده: Abdul Malik Atash
20 سرطان 1398
رشد بی رویه جمعیت در کشورمسئولین را نگران ساخته است

مسئولان وزارت اقتصاد از رشد بی رویه نفوس در افغانستان ابراز نگرانی نموده و می افزایند که اگر رشد جمعیت متناسب با رشد اقتصادی در کشور نباشد سبب چالش های مصونیت غذایی، گسترش فقر، کمبود آب آشامیدنی، آلودگی هوا و محیط زیست، عدم آموزش درست و بیکاری  خواهد شد.

مصطفی مستور وزیر اقتصاد امروز (پنجشنبه، 20 سرطان) در کنفرانسی که به مناسبت روز جهانی جمعیت برگزار شده بود، افزود که رشد جمعیت در همه کشور ها با تناسب به رشد اقتصادی آن صورت می گیرد و این وزارت در هماهنگی با وزارت صحت عامه، اداره‌ی مرکزی احصائیه و معلومات و اداره‌ی جمعیت سازمان ملل متحد روی یک پالیسی کار می‌کند تا توازن منطقی میان رشد نفوس و رشد اقتصادی در کشور به میان آید.

وزیر اقتصاد هم چنان از همه ادارات دولتی، نهاد های جامعه مدنی و مردم خواست تا در مدیریت رشد نفوس در کشور توجه جدی نمایند.

در عین حال احمد جاوید رسولی، رییس عمومی اداره ملی احصائیه و معلومات گفت، مجموع جمعیت کشور در سال 2019 میلادی، به حدود ۳۲٫۲  میلیون نفر می‌رسد که از جمله، حدود ۱۵٫۸ میلیون آن مردان و حدود ۱۶٫۴ میلیون تن آن را زنان تشکیل می‌دهند.

یازدهم جولای مصادف است به روز جهانی جمعیت، که  این روز از سال ۱۹۹۰ به این طرف، در اکثر کشورهای جهان گرامی‌ داشته می‌شود.

کلیدگروپ را در تویتر و فیس بوک دنبال کنید
طراحی و توسعه توسط تکشارک - Copyright © 2020

Copyright 2020 © TKG: A public media project of DHSA