ads

خلیلزاد: در روند مذاکرات صلح با طالبان نباید عجله صورت گیرد

زلمی خلیلزاد نماینده ویژه وزارت امور خارجه امریکا برای صلح افغانستان روز گذشته در مجلس سنای آن کشور گفته است که مذاکرات با گروه طالبان پیشرفت قابل ملاحظه ی داشته است و آنان تلاش دارند تا راه را برای مذاکرات بین الافغانی باز کنند.

نویسنده: Abdul Malik Atash
2 جوزا 1398
خلیلزاد: در روند مذاکرات صلح با طالبان نباید عجله صورت گیرد

زلمی خلیلزاد نماینده ویژه وزارت امور خارجه امریکا برای صلح افغانستان روز گذشته  در مجلس سنای آن کشور گفته است که مذاکرات با گروه طالبان پیشرفت قابل ملاحظه ی داشته است و آنان تلاش دارند تا راه را برای مذاکرات بین الافغانی باز کنند.

آقای خلیلزاد هم چنان افزوده است که برای پایان بخشیدن به جنگ 18 ساله، عجله نباید صورت گیرد و از حوصله مندی کار گرفته شود.

از سوی هم سناتوران امریکایی گفته اند که خلیلزاد به راه درست روان است و دستاورد های وی مهم می باشد.

اعضای مجلس سنای امریکا هم چنان ابراز داشته است که آنان برای نتیجه مذاکرات عجله ندارند؛ اما امیدوار اند که این مذاکرات به جنگ افغانستان نقطه پایان ببخشد.

اعضای کمیته روابط خارجی مجلس سنا هم چنان گفته اند که برای خروج نیروهای خارجی از افغانستان نیز عجله نباید صورت گیرد، زیرا امریکا مسئولیت حفظ دستاورد های 18 سال اخیر را دارد.

این در حالی است که نمایندگان طالبان و هیات امریکای شش دور مذاکرات را بخاطر روند صلح افغانستان در دوحه قطر پشت سر گذاشته اند و تا کنون نتایج ملموسی از این گفتگو ها بدست نیامده است.

کلیدگروپ را در تویتر و فیس بوک دنبال کنید
طراحی و توسعه توسط تکشارک - Copyright © 2020

Copyright 2020 © TKG: A public media project of DHSA