ads

شورای ولایتی هرات؛ مکان مشوره یا اختلاف؟

اختلافات میان اعضای شورای ولایتی ولایت هرات، سبب شده است تا اکثریت جلسات این شورا بدون نتیجه  به پایان برسد. برخی از اعضای این شورا کامران علیزایی رییس این شورا را مقصر اصلی اختلافات درونی در شورای ولایتی هرات ، عنوان می کنند. در مدت 5 سال اعضای شورای ولایتی هنگام تعیین هیات رییسه این […]

نویسنده: Abdul Malik Atash
25 ثور ,1398
شورای ولایتی هرات؛ مکان مشوره یا اختلاف؟

اختلافات میان اعضای شورای ولایتی ولایت هرات، سبب شده است تا اکثریت جلسات این شورا بدون نتیجه  به پایان برسد.

برخی از اعضای این شورا کامران علیزایی رییس این شورا را مقصر اصلی اختلافات درونی در شورای ولایتی هرات ، عنوان می کنند.

در مدت 5 سال اعضای شورای ولایتی هنگام تعیین هیات رییسه این شورا به دو دسته تقسیم شده و یک تعداد در تقابل با کامران علیزایی قرار گرفتند و شماری هم به طرفداری وی پرداختند؛ اما اکنون به دلیل اقدامات فراقانونی کامران علیزایی طرفدارانش نیز با وی اختلاف پیدا کرده و او را به زورگویی و انحصار گرایی متهم می نمایند.

فاطمه جعفری عضو شورای ولایتی هرات می گوید که قلدری و زورگویی های کامران علیزایی رییس شورای ولایتی پیشنه پنج ساله دارد.

وی هم چنان می افزاید که علاوه بر این موضع گیری های کامران علیزایی در برابر رییس پیشین اداره معارف و شاروال پیشن هرات نیز نوعی از اقدامات فرا قانونی وی را نشان میدهد.

اکنون فاطمه جعفری تصریح می کند که این بار زنان عضو شورای ولایتی در قبال اختلافات به میان آمده میان اعضای دیگر این شورا با کامران علیزایی نیز اعلام بی طرفی کرده اند.

نوراحمد حیدری یکی از اعضای شورای ولایتی هرات می گوید که کارکرد خودسرانه و سلیقه‌ ای کامران علیزایی اعتماد مردم را نسبت به شورای ولایتی سلب کرده است.

وی  هم چنان تاکید دارد که رییس شورای ولایتی هیچ پابندی بر قوانین و مقررات داخل این اداره ندارد.

با این حال کامران علیزایی رییس شورای ولایتی هرات می گوید:” هر فردی می تواند شکایت اش را مبنی بر، زورگویی،  کم کاری و تخطی از اعضای شورای و از خودش را در جلسات شورای ولایتی شریک و پاسخ آن داده خواهد شد.”

جیلانی فرهاد سخنگوی والی هرات می گوید که تا حال شکایتی به گونه رسمی از اختلافات به میان آمده میان اعضای شورای ولایتی به اداره محلی ارجاع نشده است.

از سوی هم شماری از فعالان مدنی و شهروندان هرات کارکرد پنج ساله اعضای شورای ولایتی را ناکام می خوانند.

آنان اختلافات میان اعضای شورای ولایتی و فساد مالی و اداری را از عوامل اصلی ناکامی این شورا عنوان می کنند.

انور متین یکی از فعالان مدنی هرات می گوید که اعضای شورای ولایتی از طریق نظارت و مشوره دهی می توانستند با پدیده فساد اداری و مالی مبارزه کنند و شفافیت را در کار پروژه های و خدمات اداری نیز به وجود آورند؛ اما در این زمینه اندک ترین اقدامی هم صورت نگرفته است.

شماری از شهروندان می گویند که تشدید اختلافات میان اعضای شورای ولایتی نیز کار پنج ساله این شورا را زیر پرسش قرار داده است.

گفتنی است که پیش از این نیز کامران علیزایی به دلیل دخالت در کار سارنوالی و عملکرد فراقانونی از سوی محکمه مبارزه علیه جرایم سنگین فساد اداری به دو سال و شش ماه زندان محکوم شده بود.

کلیدگروپ را در تویتر و فیس بوک دنبال کنید
طراحی و توسعه توسط تکشارک - Copyright © 2020

Copyright 2020 © TKG: A public media project of DHSA