ads

چهارمین روز عملیات مشترک هلمند

از آغاز این عملیات در روز شنبه 60 تن از گروه طالبان کشته و زخمی شده اند و 250 کیلو گرام مواد مخدر و یک هزار میل سلاح نیز بدست نیروهای امنیتی افتاده است.

نویسنده: The Killid Group
28 دلو 1388
چهارمین روز عملیات مشترک هلمند

کلید * بیست و هفتم دلو 1388

از آغاز این عملیات در روز شنبه 60 تن از گروه طالبان کشته و زخمی شده اند و 250 کیلو گرام مواد مخدر و یک هزار میل سلاح نیز بدست نیروهای امنیتی افتاده است.

مقام های وزارت دفاع، داخله و ولایت هلمند گفته اند، عملیات مشترک در منطقه مارجه ولایت هلمند به خوبی پیش میرود و گفته می شود مخالفین دولت کمتر از خود مقاومت در برابر علمیات نیروهای اردو ملی و ناتو نشان داده اند.

وزرای دفاع، داخله والی ولایت هلمند و قوماندان عمومی ناتو  در نشست خبری گفته اند، طالبانی که در منطقه مارجه هستند یا کشته شده و یاهم در محاصره نیروهای اردوملی و ناتو قرار دارند.

گفته می شود در عملیات مشترک نیروهای اردوی ملی و ناتو تا حال 12 تن از غیر نظامیان توسط 2 فیر راکت نیروهای ناتو کشته شده و 10 تن دیگر زخمی شدند.

عبدالرحیم وردگ وزیر دفاع ملی گفته است، آنها تلاش دارند در این عملیات  از سلاح های سنگین استفاده نکنند، تا از کشته شدن غیر نظامیان جلوگیری شود.

با این حال طالبان مدعی اند در این عملیات 20 تن از نیروهای اردوی ملی و ناتو را کشته و چندین وسایط این نیروها را نیز تخریب کرده اند موضوعی که از سوی ناتو و اردو ملی تایید نشده است.

با این حال مقامات خارجی تایید کرده اند که تاکنون در این عملیات دو سرباز بریتانیایی و یک سرباز کانادایی کشته شده اند.

از سوی دیگر تا حال بیش از 1300 خانواده از این مناطق خارج شده و به ساحات امن دیگر ولسوالی ها پناه برده اند.

وزیردفاع ملی گفته است هدف از عملیات مارجه از بین بردن نیروهای مخالفین دولت نبوده بلکه آزاد ساختن مردم از قید این گروه میباشد.

نظر به اظهارات مقام های امنیتی برنامه های که دراین منطقه در نظر گرفته شده در چهار مرحله مورد تطبیق قرار خواهد گرفت، راه اندازی عملیات ، تصفیه مخالفین از این ساحه، تامین امنیت و بازسازی این منطقه میباشد  

 

کلیدگروپ را در تویتر و فیس بوک دنبال کنید

به اشتراک بگزارید

طراحی و توسعه توسط تکشارک - Copyright © 2023

Copyright 2022 © TKG: A public media project of DHSA