جنوب شرق

818
۲۷ حمل ۱۳۹۶
نویسنده: نوریه نزهت نادری

۱۶ تن به شمول ۵ غیر نظامی در غزنی کشته و زخمی شدند

مسوولان امنیتی در غزنی، می‌گویند: ۱۶ تن در نتیجه درگیری مسلحانه میان نیروهای دولتی و طالبان مسلح و نیز پرتاب هاوان در ولسوالی‌های گیرو و اندر این ولایت کشته و زخمی شدند.
فهیم امرخیل، سخنگوی قوماندانی امنیه غزنی، می‌گوید: “ناوقت روز گذشته، میان نظامیان افغان و طالبان مسلح در مناطق میرآزاد و غوندوی ولسوالی اندر درگیری رخ داد که در نتیجه آن سه طالب مسلح کشته و یک پولیس محلی و دو جنگجوی دیگر این گروه‌ها زخم برداشته‌اند.”
به گفته‌ای امرخیل، پس از این درگیری طالبان مسلح بالای منطقه غوندوی این ولسوالی سه فیر مرمی هاوان پرتاب کردند که در پی آن، دو زن کشته و دو زن دیگر همراه با یک کودک خورد سال زخم برداشته‌اند.
از سوی دیگر، ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی گروه طالبان، مدعی است که جنگجویان این گروه شام روز گذشته در مربوطات منطقه میده‌وال ولسوالی اندر سه پولیس را کشته و دو تن دیگر شان را زخمی ساخته‌اند.
مجاهد، مدعی است که نیروهای امنیتی افغان پس از این نبرد منطقه غوندوی ولسوالی اندر را هدف اصابت سه فیر مرمی هاوان قرار دادند که در نتیجه آن چهار غیرنظامی به شمول دو زن و دو کودک کشته و سه کودک دیگر زخم برداشته‌اند، اما سخنگوی قوماندانی امنیه غزنی ادعای سخنگوی طالبان را رد می‌کند.
براساس یک خیر دیگر، در نتیجه انفجار یک ماین دست ساخت گروه طالبان در مربوطات ولسوالی گیرو، پنج طالب مسلح کشته شدند.
در خبرنامه‌ای که از سوی قوماندانی امنیه غزنی به رسانه‌ها فرستاده شد، آمده‌است که، این رویداد ناوقت روز گذشته در منطقه خان‌قلعه ولسوالی گیرو زمانی رخ داد که طالبان می‌خواستند یک ماین بیلری را در سرک جا بجا سازند.
با این حال، گروه طالبان مسلح تاکنون در این مورد چیزی نگفته‌اند.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد