جنوب شرق

404
۳ اسد ۱۳۹۷
نویسنده: جمشید مجددی

۱۱ قوماندان و ۲۵ عضو گروه طالبان در غزنی گرفتار شدند

مقام‎های محلی غزنی می‎گویند که در نتیجه یک عملیات نیروهای قطعه‌ ویژه‌ “۰۱” امنیت ملی در ولسوالی اندر این ولایت، ۱۱ قوماندان و ۲۵ عضو گروه طالبان گرفتار شدند.
محمدعارف نوری، سخنگوی والی غزنی، به کلید گفت که این افراد شب گذشته در حالی که در مدرسه‎ای به نام نورالمدارس برای طراحی حملات تروریستی گردهم آمده بودند، از سوی نیروهای امنیت ملی گرفتار شدند.
به گفته نوری، در این عملیات، دو عراده موتر رنجر نیروهای دولتی که قبلاً در اختیار گروه طالبان قرار گرفته بود و همچنان یک عراده موتر نوع سراچه و یک دیپوی سلاح و مهمات این گروه در نزدیک این مدرسه نابوده شده است.
اما ذبیح‎الله مجاهد که خود را سخنگوی گروه طالبان معرفی می‎کند، با ارسال یک اعلامیه به کلید مدعی است که نیروهای خارجی شب گذشته با حمله به مدرسه‌ نورالمدارس در ولسوالی اندر، ۴۵ شاگرد این مدرسه را با خود برده‎اند.
محمدعارف نوری ضمن تکذیب این ادعا تصریح کرد که در جریان عملیات نیروهای ویژه امنیت ملی، نزدیک به ۱۳۰ نفر در این مدرسه حضور داشتند، که از این میان تنها ۳۶ نفر شان به خاطر عضویت در گروه طالبان، گرفتار شدند.
به گفته او، متباقی افرادی که در جریان عملیات به تجمع گروه طالبان در مدرسه نورالمدارس، شاگرد مدرسه تشخیص شده‎اند، از سوی نیروهای امنیت ملی گرفتار نشدند.
ولسوالی اندر یکی از ولسوالی‎های ناامن در غزنی است و یکی از پایگاه‎های مهم گروه طالبان در این ولایت به حساب می‎آید.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد