خبرهای داخلی

390
۱۷ سرطان ۱۳۹۶
نویسنده: نوریه نزهت نادری

یک مقام پاکستانی در پیوند به آزار و اذیت جنسی یک زن افغان بازداشت شد

مقام‌های وزارت داخله پاکستان از بازدشت یک مقام اداره مرکزی تحقیقات فدرال این کشور در پیوند به آزار و اذیت جنسی یک زن افغان خبر می دهند.
رسانه‌های پاکستانی به نقل از وزارت داخله این کشور گزارش داده اند که در حال‌حاضر وظیفه فرد متهم تعلیق شده و در بازداشت به سر می برد.
بر اساس گزارش‌ها دستور بازداشت این فرد پس از سر و صداها و نشر این خبر در شبکه‌های اجتماعی از سوی نثارعلی‌خان وزیر داخله پاکستان رسماً صادر شده است.
در دوسیه شکایت این زن افغان آمده است :” زمانیکه با خواهرش از افغانستان به میدان هوایی اسلام آباد رسید به دلیل نداشتن شماره تماس هوتل محل سکونت شان بازداشت شده است.
به گفته این زن افغان، پس از آن که مدت پنج ساعت را در اتاق تحقیق سپری کرده است این مقام پاکستانی خواهر او را به بهانه مُهر ویزا از اتاق بیرون کرده و وی را مورد آزار و اذیت جنسی قرار داده است.
این زن هم چنان مدعی شده که از ماموران دیگر این اداره نیز کمک خواسته است اما آنان به جای کمک بالایش تمسخر کرده اند.
تصاویر بدست آمده از کمره‌های امنیتی محل نیز ادعای این زن را ثابت می سازند.
سفارت افغانستان در پاکستان این رویداد را شرم آور توصیف کرده است.
زردشت شمس معاون سفارت افغانستان در اسلام آباد در گفتگو با رسانه‌ها گفته است که این موضوع را با مقام‌های دولت پاکستان شریک کرده و خواستار رسیده‌گی به این دوسیه شده اند.
پیش از این مهاجران افغانِ مُقیم پاکستان همواره از آزار و اذیت نیروهای امنیتی و نیز ماموران سایر ادارات دولتی و غیر دولتی پاکستان شکایت داشتند.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد